Az OSK II. nyerte a rangadót

Az OSK II. nyerte a rangadót Sport

Sepsiszentgyörgyi győzelemmel zárult a harmadosztályos háromszéki rangadó, a Sepsi OSK II. Sánta Tamás első félidőben szerzett bombagóljával győzte le a Sinkovits Stadionban a KSE-t. Az OSK II. továbbra is vezeti az 5. csoportot, míg a sorozatban második vereségét elszenvedő KSE a hatodik a rangsorban.

A KSE házigazdához méltón erőteljesen indította a mérkőzést, kitartóan próbálták feltörni a sepsiszentgyörgyiek védelmét, azonban eredménytelenül. A 8. percben Gáll a tizenhatoson belülre érve remekül centerezett az üresen érkező Bandinak, aki viszont közvetlen közelről kihagyta a ziccert. Rögzített helyzetekből is veszélyeztettek a hazaiak, de nem találtak rést a Gedő Hunor által védett kapuban. A Sepsi OSK II. első valamirevaló próbálkozását a 17. percben jegyezhettük fel, amikor Dragomir távoli lövése a kapu felett süvített el. Tíz perccel később már találatnak örülhettek a piros-fehér mezesek, ekkor a ragyogóan helyezkedő Sánta Tamás fordulásból tüzelt és lőtt hatalmas gólt a tizenhatos sarkáról (0–1). A góltól vérszemet kaptak a sepsiszentgyörgyiek, látványos támadásokat vezettek, azonban nem sikerült megduplázniuk előnyüket. A 32. percben Kocsis Norbert tört kapura, Niczuly Rajmund viszont szögletre mentett, majd alig egy perc múlva Máthis Mátyás hálóba tartó lövését Tankó Zsolt hárította a gólvonalról. Szünet előtt a KSE kiegyenlíthetett volna, azonban Gáll nem tudta értékesíteni a ziccert.

A második félidő elején Sánta Tamás újfent közel állt egy újabb bombagólhoz, de a labda a keresztlécről a gólvonalra, majd kifele pattant. A folytatásban a KSE hajtott az egyenlítésért, azonban centerezéseik rendre elhaltak a szentgyörgyi védők lábában. A 77. percben Dumitrescu reklamálásért begyűjtötte második sárga lapját és a kiállítás sorsára jutott. Emberelőnyét és mezőnyfölényét azonban nem tudta kihasználni a KSE, amely Tankó révén mindössze egy lesgólig jutott. Maradt a 0–1, a Sepsi OSK II. nyerte a rangadót.

Labdarúgó 3. Liga, 5. csoport, 6. forduló: Kézdivásárhelyi SE – Sepsi OSK II. 0–1 (0–1). Kézdivásárhely, Sinkovits Stadion. Vezette: Burloiu Dorin (Galac).

KSE: Niczuly – Telcean (Sánta L., 78.), Tankó, Locotoș (Vârtosu, 78.), Dobozi, Gazda, Pakucs (Szőcs, 67.), Gajdó, Gáll (Albu, 54.), Bandi (Fábián, 54.), Antal. Edző: Vasile Gherghe. Sepsi OSK II.: Gedő – Csiszer, Sütő, David, Dumitrescu, Berde, Mitrea (Renta D., 80.), Máthis, Sánta T. (Renta I., 80.), Dragomir (Grigore, 60.), Kocsis (Toma, 60.). Edző: Andrási Alexandru.

Sárga lap: Dobozi (25.), Gáll (39.), Gazda (54.), illetve Dumitrescu (15., 77.), Mitrea (22.), Berde (52.). Kiállítva: Dumitrescu (77.). Gólszerző: Sánta Tamás (27.).

További eredmények: Székelyudvarhelyi FC – CSO Plopeni 4–1, CS Blejoi – Brassói Kids Tâmpa 2–0, Barcarozsnyói Olimpic – Brassói SR 2–2, FC Pucioasa – FC Hermannstadt 2 6–1.