Az ország élvonalában

Az ország élvonalában Sport

Bronzérmet nyert a Sepsi–SIC 16 év alatti kosárlabdacsapata a korosztályos bajnokság döntő tornáján, Dragoslava Mikes tanítványai nyolc csapat közül végeztek a harmadik helyen. A lányok megismételték egy évvel ezelőtti remeklésüket, amikor a 15 év alattiak között szintén harmadikok voltak.

Az elmúlt héten Ploiești-en zajlott az U16-os lány kosárlabda-bajnokság döntő tornája, ahol a Sepsi–SIC két győzelemmel kezdte a csoportkört: 52–44-re verte a Sportul Studențesc-et és 62–51-re Aradot. Ezt követően 79–50 arányban kikaptak a Bukaresti Olimpiától, a torna elődöntőjében így a másik csoportot megnyerő, későbbi aranyérmes Dan Dacian SK-val találkoztak. A háromszékiek a párharcot 74–24-re veszítették el, majd a kisdöntőben izgalmas mérkőzésen 75–73-ra diadalmaskodtak a Bukaresti Champions felett. Játékosaink két egyéni díjat is bezsebeltek, Nemes Grétát és Lana Mikest beválasztották a viadal legjobb ötösébe (best five).

Bronzérmes csapatunk: Simon Johanna, Máthé Orsolya, Lana Mikes, Boga-Kiss Tekla, Sacară Adrien, Biszok Henrietta, Milica Lazic, Vízi Izabella, Gheorghița Helga, Tulit Barbara, Váncsa Nóra, Nemes Gréta.

A torna végeredménye: 1. Dan Dacian SK, 2. Bukaresti Olimpia, 3. Sepsi–SIC, 4. Bukaresti Champions, 5. Ploiești-i MSK, 6. Sportul Studențesc, 7. Aradi Valbon, 8. Gyulafehérvári SPL.