Az első idegenbeli győzelem

Az első idegenbeli győzelem Sport

Kipipálta első idegenbeli győzelmét az idény harmadik meccsén a Kézdivásárhelyi SE futballcsapata, miután a harmadosztályos pontvadászat múlt pénteki játéknapján egygólos győzelmet aratott az FC Botoşani fiókcsapata felett Dorohoiban.

Siker koronázta a KSE hosszú moldvai kiszállását, a céhes városiak már a találkozó 3. percében eldöntötték a győztes kilétét: a leleményes Marius Ştefănescu félpályánál csapott le a labdára és meg sem állt az ellenfél tizenhatosáig, ahol kicselezte a kapust és belőtte idénybeli második gólját. Ez lélektani előnyt jelentett a kék-fehéreknek, akik ezt követően a labdabirtoklásra törekedtek, eredményesen tördelték a játékot, esélyt sem adva ellenfelüknek a kiegyenlítésre. A sereghajtó Botoşani 2-nek két kapura lövése volt az egész mérkőzésen, egyik sem jelentett komolyabb veszélyt.
A 70. percben emberhátrányba kerültek Gazda Józsefék, miután Gáll Attilát egy középpályán esett faultért piros lappal idejekorán zuhanyozni küldték. Tíz emberrel is hatékony maradt a KSE, maradt a 0–1, a kézdiek előléptek a rangsor 4. helyére.
– Tökéletes meccset hoztunk, a játékosok betartották azt, amit taktikailag elképzeltünk. Hamar gólt szereztünk, utána jól tartottuk a labdát, és nem engedtük a tizenhatoson belülre az ellenfelet. Játszott a csapat, ezért gratulálok a fiúknak, úgy érzem, jó úton haladunk. A védekezésünk is kezd összeállni, ez volt a második mérkőzés, amelyen nem kaptunk gólt – értékelt Gazda József edzőjátékos.
Legközelebb hazai pályán játszik a KSE, szeptember 15-én, szombaton 17 órától a Şomuz Fălticeni csapatát fogadja.
Labdarúgás, III. liga, 1-es csoport, 3. forduló: FC Botoşani II.–Kézdivásárhelyi SE 0–1 (0–1), gólszerző: Marius Ştefănescu (3.). A KSE kerete a mérkőzésen: Bunduc – Bukur, Stanciu, Păun, Gajdó T. (Tompa, 55.), Gazda, Gáll, Ştefănescu, Gajdó G. (Dushku, 60.), Bagoly (Kanyó, 70.), Veress (Esztojka, 78.).
További mérkőzések: CSM Paşcani–CSM Râmnicu Sărat 0–0, Sănătatea Darabani–Ştiinţa Miroslava 2–0, Karácsonkői Ceahlăul–Galaci SC Oţelul 0–1, Gloria Buzău–Sporting Lieşti 2–0, Radóci Bucovina–Metalul Buzău 2–1, Şomuz Fălticeni–Románvásári VSK 1–0, Foksány–Foresta Suceava 1–0.
Az 5-ös csoportban az FK Csíkszereda 1–0-ra kapott ki a Szászrégeni Lendület otthonában, míg a Székelyudvarhelyi FC 3–1-re nyert a Radnóti SK ellen. <<