Ankarában hajtott fejet a Sepsi-SIC

Ankarában hajtott fejet a Sepsi-SIC Sport

Bár közel állt ahhoz, hogy meglepetést okozzon idegenben, végül nyolcpontos vereséget szenvedett Ankarában a Sepsi-SIC, a női kosárlabda Európa-kupa csoportkörének 3. fordulójában.

Az Orman Genclik otthonában mérkőzött szerda délután a Sepsi-SIC női kosárlabdacsapata, ám végül nem tudta megismételni a legutóbbi, Mersin BSB elleni diadalt. A házigazdák 6–0-s futással kezdték a mérkőzést, és szűk három percet kellett várni a szentgyörgyiek első pontjaira, Kristina Higgins törte meg a jeget. Potyogtak a kosarak az első félidőben, egyik fél sem lehetett büszke a védekezésére. Zoran Mikes együttese az első húsz percben jól tartotta magát, és reménykedhetett a győzelemben (37–42), de a nagyszünet után váltott a török együttes, a háromszékiek pedig egyszerűen nem találták az utat a gyűrűbe. Itt ment el a meccs, a zárónegyed 63–49-ről indult, és innen már csak a szépítésre futotta a zöld-fehéreknek. Végeredmény: Orman Genclik – Sepsi-SIC 76–68 (18–17, 19–25, 26–7, 13–19). A Sepsi-SIC pontszerzői: Pasic 2, Ghizilă 5, Solopova 10, Gödri-Părău 10, Slamova 18, Whitted 16, Higgins 7. A Sepsi-SIC legközelebb november 28-án játszik nemzetközi színtéren, akkor az orosz Enisey otthonába látogatnak. <<