Állva hagyták a Sepsi OSK-t

Állva hagyták a Sepsi OSK-t Sport

Méretes zakót kapott a vendég FCSB-től szombaton este a Sepsi OSK labdarúgócsapata, az idény utolsó hazai mérkőzésén a piros-fehérek szezonbeli legsúlyosabb vereségüket szenvedték el (1–5). Az alsóházi fociutánzatot keltő játéknál sokkal többet érdemelt volna a leköszönő csapatkapitány, Hadnagy Attila, aki 224 élvonalbeli mérkőzés és 41 gól után fejezte be figyelemreméltó labdarúgói pályafutását.

Látványos koreográfiával, piros és fehér zászlókkal készült a szezon utolsó sepsiszentgyörgyi mérkőzésére a Székely Légió, amely a klubbal együtt emlékezetessé kívánta tenni Hadnagy Attila számára a sportpályafutását végét jelentő mérkőzést. Mindörökké kapitány 80 – hirdette a kerítésre kifeszített molinó a szurkolók véleményét. A találkozó előtt többen is – Diószegi László klubtulajdonos, Kertész Dávid alelnök és Bokor János sportigazgató – méltatták a sepsiszentgyörgyi gólgyárost, kiderült az is, hogy a klub visszavonultatja az 1980-ban született labdarúgó nyolcvanas mezszámát.

Ilyen megható előzmények után csalódást keltő játékkal rukkolt elő a szentgyörgyi gárda, Hadnagynak a kispadról kellett végignéznie, amint csapata hibát hibára halmoz, és az első perctől fogva alárendelt szerepet játszik Comanékkal szemben. A FCSB már az első tíz percben állva hagyta az OSK-t, előbb a magára hagyott Hora bombázott hálóba, majd öt piros-fehér mezes játékos nézte végig, ahogy Roman is kilőtte a hosszú alsót (0–2).

A lélektelenül játszó házigazdák semmiféle veszélyt sem jelentettek a Bălgrădean által védett fővárosi kapura, de a biztos vezetés tudatában a piros-kékek sem erőltették meg magukat a szünetig hátralevő időben.

A második félidő ugyanúgy kezdődött, mint az első, a FCSB újabb két találatot jegyzett gyors egymásutánban, ezúttal Florinel Coman volt az „elkövető”. A 21 éves támadó duplázott, ez pedig azt jelentette, hogy ebben az idényben mind a négy OSK elleni meccsen betalált. A búcsúmérkőzését játszó Hadnagy Attila a 70. percben lépett pályára, ezt követően megélénkült a hazaiak támadójátéka, igaz, ekkorra már eldőlt a mérkőzés. A próbálkozásnak meg is lett az eredménye, a 74. percben Mensah távoli, megpattant lövésével szépítettek (1–4). Alig pár perc után adódott egy újabb lehetőség, Hadnagy egy elérhetetlennek tűnő labdát továbbított Tandiához, aki a keresztlécet találta el. A kegyelemdöfést Rusescu adta meg, aki egy vitatható tizenegyest értékesített (1–5). Ez volt a Sepsi OSK hatodik veresége a playoffban, a szezon utolsó mérkőzését május 20-án vívják az Astra otthonában.

A lefújás után Hadnagy sajnálatát fejezte ki, amiért a csapat gyengén futballozott, ugyanakkor megköszönte mindenkinek, amiért emlékezetessé tették számára a visszavonulás estéjét. Pályafutása legszebb pillanatának tekinti azt, amikor szülővárosa csapatával sikerült feljutni az élvonalba, ugyanakkor nagy megvalósításnak tartja, hogy bekerültek a felsőházi rájátszásba. Hadnagy Attila ezentúl kizárólag ügyvezető igazgatói munkájára koncentrálhat, mint mondta, rengeteg munka vár rájuk az új csapat kiépítésében, ugyanis a célkitűzés jövőre is a felsőház lesz.

Labdarúgó I. liga, felsőházi rájátszás, 9. forduló: Sepsi OSK–FCSB 1–5 (0–2).

Sepsiszentgyörgy, MSK Stadion, mintegy 4000 néző. Vezette: Marcel Bîrsan (Bukarest). Sepsi OSK: Fejér – De Moura, Viera, Jovanović, Sato – Karnyicki, Velev – Ștefan (Popescu, 83.), Tandia, Nouvier (Mensah, 53.) – Hamed (Hadnagy, 70.). Vezetőedző: Marin Barbu. FCSB: Bălgrădean – Benzar, Cristea, Bălașa, Junior Morais (Moruțan, 53.) – Tănase (F. Teixeira, 57.), Filip – Roman, Man, Coman – Hora (Rusescu, 73.). Vezetőedző: Mihai Teja. Gólszerzők: Mensah (74.), illetve Hora (6.), Roman (10.), Coman (47., 51.), Rusescu (80. – tizenegyesből). Sárga lap: Karnyicki (4.), Nouvier (20.), Sato (31.), Viera (65.), illetve Filip (66.).