A végjátékban hajtott fejet

A végjátékban hajtott fejet Sport

Pár nap leforgása alatt kétszer is összecsapott egymással a Kézdivásárhelyi SE és a Szatmárnémeti VSK, a múlt keddi céhes városi találkozó (62–74) után vasárnap már a határ menti városban feszültek egymásnak. Az izgalmas, fordulatos mérkőzés ugyanazzal a végkifejlettel zárult.

Volt keresnivalója a KSE-nek a bajnoki babérokra törő VSK ellen, a lendületesen kezdő kék-fehérek a 3. percben vezettek is (4–6), de Taylor Sparkle pontjaival, illetve a KSE saját nevelésű játékosának, Biszak Boglárkának a találatával két perccel később már az ellenfél ment néggyel (10–6). 10-nél Bara-Német Beáta kosarával kiegyenlítettek a mieink, majd a 9. percben Katarina Vuckovic beállította az első negyed legnagyobb különbségét (22–14), de Lewis és Coleman jóvoltából 24–20-ra felzárkózott a kézdi alakulat.

Nem hagyta magát a KSE, 29-nél és 31-nél is kiegyenlített, viszont a VSK újabb öt ponttal elhúzott. A felsőháromszéki gárda egyszer még visszazárt (38–36), de a folytatásban a jobb játékerőt képviselő szatmáriak akarata érvényesült a pályán, a 19. percben Lopez tanítványai beállították az addigi legnagyobb különbséget (49–36). A 49–40-ről induló harmadik játékrész elején jól elkapta a fonalat a KSE, ledolgozta hátrányát (51–50), sőt a 27. percben a vezetést is átvette (55–56). Erre válaszként rákapcsoltak a szatmáriak és egy 16–0-s futással elléptek (71–56). Innen már nem volt visszaút, a házigazdák 24 ponttal nyertek, és 18 győzelemmel az első helyen állnak a táblázatban, így várják a Sepsi-SIC elleni szerdai szentgyörgyi csúcsrangadót. A 15. fordulóból elhalasztott meccs az alapszakasz első helyéről fog dönteni. A KSE legközelebb március 23-án lép pályára, amikor hazai környezetben a Konstancai Phoenix együttesét látja vendégül.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, 25. forduló: Szatmárnémeti VSK–Kézdivásárhelyi SE 95–71 (24–20, 25–20, 20–16, 26–15). Szatmárnémeti: Dzombeta 18/6, Ardelean 7, Taylor 25/3, Vuckovic 27/9, Biszak 16/12. Cserék: Szmutku, Noa, Fodor, Muraru (Kádar), Cucu 2, Sotiriou. Edző: Miguel Alonso. KSE: Welch-Coleman 23, Debreczi 13/3, Corda 5/3, Bara-Németh 2, Lewis 19. Cserék: Taylor 9/3, Kozman, Domokos, Tuchilus, Csurulya. Edző: Ljubomir Kolarevic, Farkas Alpár.

A bajnokság állása: 1. Szatmárnémeti VSK (18 győzelem/1 vereség) 37 pont, 2. Sepsi-SIC (18/1) 37, 3. FCC Baschet Arad (17/3) 37, 4. CSM Alexandria (12/9) 33, 5. Kézdivásárhelyi SE (10/11) 31, 6. Konstancai Phoenix (10/9) 29, 7. Marosvásárhelyi Sirius (10/9) 29, 8. Kolozsvári Universitatea (7/13) 27, 9. Agronomia Bukarest (6/15) 27, 10. CSM Târgoviște (6/14) 26, 11. Brassói Olimpia (3/16) 22, 12. Rapid Bukarest (2/18) 22.