A Sepsi-SIC 7. kupagyőzelme

A Sepsi-SIC 7. kupagyőzelme Sport

Emlékezetes kupadöntőt vívott egymással a Sepsi-SIC és a Szatmárnémeti VSK, amelynek végét hatalmas fordítással 59–53-as arányú győzelmet aratott és 2022-ben is elhódította a Román-kupát a sepsiszentgyörgyi együttes. A sikerből alaposan kivették a részüket a szurkolók, akik az elődöntőben és a döntőben is fergeteges hangulatot varázsoltak a Sepsi Arénában.

Nem történt meglepetés a női kosárlabda Román-kupa négyesdöntőjének első napján, a házigazda Sepsi-SIC és a Szatmárnémeti VSK magabiztosan nyerte az elődöntőt, így vasárnap este egymással csaptak össze a trófeáért.

A várakozásoknak megfelelően parázs meccset vívott egymással a két nagy rivális, szép számú nézősereg és remek hangulat fogadta a finálé résztvevőit a Sepsi Arénában. A VSK szerezte a döntő első pontját Taylor révén, amire a Sepsi-SIC részéről Jones válaszolt, majd felváltva ment az adok-kapok egészen az első negyed derekáig, amikor a szatmáriak elkapták a fonalat és lehagyták ellenlábasukat. A berecki Biszak Boglárka triplájával már hat volt közte (12–6), de ez csakhamar a tíz pontot is elérte (16–6). A nagy tét rányomta bélyegét a játék minőségére, több hiba csúszott a zöld-fehérek támadásaiba, nem találták az utat a gyűrűbe. A hajrában Anamaria Pop távolijával és Wallace büntetőpontjával szépített kissé a SIC, a szatmáriak így is 16–10-re nyerték az első felvonást. A második negyedet Ghizilă és Cătinean kosarai vezették fel, de a trónkövetelő szatmáriak jól tartották magukat, csakhamar visszaállították a hatpontos különbséget és nem engedték közelebb férkőzni a hatszoros kupagyőztes szentgyörgyieket (28–22).

A fordulás után egyből egy szép támadással nyitott a Sepsi-SIC, Fraser fejezte be az akciót, majd kisvártatva újabb kosarat szerzett, illetve Jones is hozzátette a magáét, amellyel egy pontra felzárkózott a háromszéki együttes (30–29). Felváltva estek a kosarak, ám a lélektani előny birtokában mindig volt egy jó védekezése a szatmáriaknak, amiből ritmusosan támadhattak. A harmadik szakasz vége előtt Wallace állt bele a tempóba (41–39), de Alina Podar triplája is a lehető legjobbkor jött, 42-nél kiegyenlítettek a mieink. A felvonás vége előtt azonban még egy kosár esett, Dzombeta pontjaival újra előnybe került a VSK (44–42).

A gyenge idegzetűeknek nem ajánlott utolsó negyedben előbb Fraser kiegyenlített, majd Pasic távolijával átvette a vezetést a Sepsi-SIC (44–47). Dzombeta játékban tartotta az ellenfelet, amely Ardelean triplájával 49-nél ismét lenullázta a szentgyörgyi előnyt. Innentől felváltva pontoztak a felek – jórészt büntetőből –, az idegek harcát a Sepsi-SIC bírta jobban, amely a végén Ioana Ghizilă triplájával és Jovana Pasic büntetőivel hat pontos diadalt aratott és hetedik alkalommal hódította el a Román-kupát.

Női kosárlabda Román-kupa, elődöntő: Szatmárnémeti VSK–Konstancai Phoenix CSU 90–67 (17–17, 27–13, 22–15, 24–22), Sepsi-SIC–CSM Alexandria 113–52 (23–13, 32–8, 29–17, 29–14).

A döntőben: Szatmárnémeti VSK – Sepsi-SIC 53–59 (16–10, 12–12, 16–20, 9–17). VSK: Dzombeta 8, Ardelean 7/3, Taylor 20, Biszak 3/3, Kostowicz 8. Cserék: Fodor 8, Vuckovic 4, Sotiriu 3, Cucu. Edző: Miguel Lopez. Sepsi-SIC: Jones 13, Podar 7/3, Pop 3/3, Fraser 15, Raber 2. Cserék: Pasic 7/3, Wallace 5, Ghizilă 5/3, Cătinean 2. Edző: Zoran Mikes.

Nagyot küzdött a KSE

Közel állt a győzelemhez az Arad elleni, 4. fordulóból bepótolt mérkőzésen a KSE női kosárlabdacsapata, amely kiegyensúlyozott kezdést követően 23–16-ra hozta az első tíz percet, majd egy gyengébb második negyed után (37–39) a harmadikban újra átvette a vezetést (63–59). Ekkor még úgy tűnt, hogy meglepheti nevesebb ellenfelét a céhes városi gárda, azonban a záró szakaszra elfogyott az ereje a rövid kispaddal kiálló kék-fehéreknek. A rutinosabb aradiak jól hajrázva begyűjtötték a győzelmet. Szerdán 17.30-tól a Brassói Olimpia otthonában mérkőzik a KSE a 22. fordulóban.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, a 4. fordulóból bepótolt mérkőzés: KSE – Arad 71–82 (23–16, 14–23, 26–20, 8–23). KSE: Welch Coleman 26/6, Debreczi 4, Taylor 8, Lewis 14, Bara-Németh. Cserék: Corda 11/9, Kozman 8/6. Edző: Ljubomir Kolarevic és Farkas Alpár. Arad: Akathiotou 4, Vitulova 12, Keys 19/6, Ghita 13, Hadzovic 21/3. Cserék: Sutherland 2, Manea 5/3, Vaida 6. Edző: Jose Miguel Araujo.