A labda megint kifelé pattant

A labda megint kifelé pattant Sport

Mindkét háromszéki focicsapat döntetlent játszott a 3. Liga hétvégi, 3. fordulójában. A Sepsi OSK II. hazai pályán nem bírt az újonc Păulești-tel, míg a KSE Brassóban ikszelt le egy gól nélküli mérkőzésen. Csapataink a rangsor utolsó két helyét foglalják el.

A szentgyörgyiek házigazdához méltón jobban kezdték a mérkőzést, az első félórában több lehetőséget is kidolgoztak, Iustin Grigore lövése elszállt a keresztléc felett, Cristian Gyulai sem járt sikerrel, Sergiu Șerban a jobb alsó mellé gurított, majd Nistor Ákos találta telibe a kapust. Valentin Suciu legénysége a szünet után hamar vezetést szerzett, a 47. percben Nistor a tizenhatoson belül kicselezte a védőket, elfektette a hálóőrt, a labdát pedig a hálóba továbbította (1–0). A sepsiszentgyörgyi csapat nem sokkal később növelhette volna előnyét, Șerban kapura törésénél viszont Raul Dumitru bravúrral védett. A hazai együttes mezőnyfölényben játszott, ám a befejezésekbe rendre hiba csúszott. A kihagyott helyzetek megbosszulták önmagukat, a 86. percben egy előrevágott labdát elnézett a háromszéki védelem, ráadásul Gedő Hunor is rosszul jött ki a kapuból, így Dumitrașcu egyenlített (1–1). A hajrában kevésen múlott a piros-fehér mezesek győzelme, Vura Ottó fejese a kapufáról pattant vissza.

1. Liga, 5. csoport, 3. forduló: Sepsi OSK II.–Păulești 1–1 (0–0). Sepsi OSK II.: Gedő – Popa, Cîrstean, Dobozi, Mitu, Grigore (Máthis, 85.), Rența (Răducioiu, 75.), Gyulai (Uja, 64.), Nistor (Toma, 64.), Șerban, Ilie (Vura, 64.). Edző: Valentin Suciu.

Továbbra sem megy a gólgyártás a KSE labdarúgócsapatának a bajnokságban. A Brassói Kids Tâmpa elleni szombati találkozó sem hozta meg az áttörést a céhes városiaknak, akik nem tudták maguk javára fordítani a meccset. Bunduc Gabrielnek köszönhetően a kézdi kapu is érintetlen maradt, aki Zota két megmozdulásánál is döntőn közbeavatkozott, míg a kék-fehérek a hajrában hagytak ki két meccslabdát, Brașovean és Bandi sem tudott élni a lehetőségével. A Gazda-legénység játékát nem érheti különösebb kifogás, helyzetek garmadáját dolgozza ki – csak éppen módszeresen elpuskázza azokat. A kék-fehérek a bajnokság kezdete óta, azaz 270 perc után is gólképtelenek. Előbb 3–0-ra kikaptak a Zernesti Olimpictól, majd 1–0-ra a Plopenitől, szombaton legalább nem maradtak pont nélkül. A KSE-re kemény hét vár, ugyanis a következő fordulóban a Sepsi OSK II. csapatát látja vendégül szombaton 17 órától, de előtte a Román-kupa 3. fordulójában is érdekeltek lesznek, szerdán 16.30-tól a 2. ligás Brassói FC-t fogadják.

Brassói Kids Tâmpa– Kézdivásárhelyi SE 0–0. KSE: Bunduc – Sánta L., Tankó, Locotuș, Popescu – Albu N. (Astrit, 80.)., Sánta T. (Tudor, 80.), Fábián (Bandi, 57.) – Albu A. (Brașovean, 72.), Szőcs (Páll, 57.), – Pakucs. Vezetőedző: Gazda József.

További eredmények: Plopeni–Zernest 2–0, Blejoi – Brassói SR 2–1, Székelyudvarhelyi FC–Barcarozsnyó 1–2.