A KSE meglepő veresége

A KSE meglepő veresége Sport

Meglepő vereséget szenvedett hazai pályán a helyzeteit rosszul kihasználó Kézdivásárhelyi SE, a kék-fehérek a III. ligás pontvadászat szombati, 11. játéknapján a vendég Radóci Bucovinával szemben hajtottak fejet a Sinkovits Stadionban. Ez volt a KSE első kudarca hazai környezetben, ráadásul a kézdiek remek sorozata szakadt meg: ezt megelőzően a 6. fordulóban kaptak ki, akkor a Bákói Aerostar nyert ellenük 2–0-ra.

Meddő mezőnyjáték folyt a találkozó első felében, egyik fél sem tudott a másik fölé kerekedni, a kapuk nem forogtak veszélyben. A KSE ugyan többet birtokolta a labdát, és könnyedén eljutott az ellenfél tizenhatosáig, de ott megtorpant. A második játékrészben harcosabb és biztatóbb lett a kék-fehérek támadójátéka, azonban a döntő pillanatokban hiányzott belőle a precizitás.

Az 50. percben Gazda szöglete után Babei jó helyzetben fejelt kapura, ám a vendégkapus szögletre mentett. Pár perc múlva a csereként beálló, sérüléssel bajlódó Gáll vezetett egyéni akciót az ellenfél térfelén, lövése kevéssel ment mellé. Ezt követően Tankó baloldali beadásánál újfent Babei próbálkozott fejessel, sikertelenül. A 72. percben aztán megtört a gólcsend, egy jobboldali beadásra rosszul lépett ki a csereként beállt Farkas, nem tudta megfogni a labdát, így a jól érkező Stoiannak csupán formalitás volt annak kapuba való továbbítása.

A kapott gólra a KSE kapufával válaszolt, Gáll ívelt Tankónak, azonban a védő fejese a keresztlécet találta el. Röviddel ezután ismét az előkészítésben jeleskedett Gáll Attila, Babeit indította, de a 10-es mezszámot viselő csatár lövése újra célt tévesztett. Nem így az ellenfél 10-ese, Jamilu, aki a 85. percben eldöntötte a mérkőzést, 16 méterről a jobb felsőbe bombázott (0-2).

– Becsúszott az első hazai vereség, amiért a csapat nevében is elnézést kérek szurkolóinktól. Megpróbáltunk megtenni mindent, de a héten négy játékosunk betegség miatt nem tudott edzeni, Rancz Attila a válogatottban szerepel, és ez érződött a játékunkon, hiszen ahogyan készülsz a héten, olyan a hétvégi eredmény. Nincs semmi veszve, de ezzel a három ponttal előrébb léphettünk volna a rangsorban. Kis csapat vagyunk, 17 fős a keretünk, és bárki hiányzik, érződik, nehéz így felkészülni. A mérkőzést mi nehezítettük meg magunknak, kis szerencsével 1-0-nál fordíthattunk volna, ami összejött Foksányban (3-1-ről fordítottak – szerk. megj.), az ma nem sikerült – fogalmazott a mérkőzés végén Gazda József edzőjátékos.

Labdarúgás, III. liga, 11. forduló: Kézdivásárhelyi SE – Radóci Bucovina 0-2 (0-2), kézdivásárhelyi Sinkovits Stadion, mintegy 500 néző. KSE: Bunduc (Farkas 58.) – Gajdó T. (Bukur 78.), Păun, Tankó, Stanciu, Ştefănescu, Szabó (Gáll 46.), Gazda, Boricean (Gajdó G. 68.), Kurtuly, Babei. Edző: Gazda József. Radóc: Prutean – Alecsandru, Florescu, Vişinar, Antoneşi, Vitu, Jamilu, Ungureanu (Tironeac 90+2.), Ionesi (Mihai 90+1.), Ciobanu (Timiş 69.), Stoian (Macovei 78.). Edző: Grosu Bogdan. Gólszerzők: Ionel Stoian (72.), Ibrahim Jamilu (85.). Sárgalap: Babei 25., Ştefănescu (90.), illetve Florescu (32.), Stoian (76.), Vişinar (90.).

A 11. forduló eredményei: Paşcani – Metalosport 7-0, Románvásár – Foksány 2-0, Avântul Valea Mărului – Sănătatea Darabani 3-4, FK Csíkszereda – Székelyudvarhelyi FC 2-0, Barcarozsnyó – Oţelul 0-1, Lieşti – Szászhermány 1-0.