A KSE elvitte a pontokat

A KSE elvitte a pontokat Sport

A helyzeteivel jobban sáfárkodó Kézdivásárhelyi SE 3–1 arányban legyőzte a Sepsi OSK másodcsapatát a labdarúgó 3. Liga 13. fordulójának háromszéki rangadóján. Győzelmükkel a céhes városiak beérték pontszámmal a sepsiszentgyörgyieket, csapataink a 6. és 7. helyen tanyáznak.

Negyedóra elteltével először a kézdivásárhelyi csapat előtt adódott lehetőség, Pál Kristóf lapos lövését Gedő Hunor védte. A folytatásban a sepsiszentgyörgyi együttes beszorította ellenfelét, többször is közel állt a vezetés megszerzéséhez, de a ziccerek kimaradtak. Iustin Grigore közelről fölé bombázott, majd Gabriel Bunduc mutatott be parádés védéseket, szögletre tolta Grigore keresztléc alá tartó fejesét, majd Cristian Gyulai távoli lövését is hárította. Kocsis Norbert beadásából Gyulai közelről fölé fejelt, majd Ilie fordulásból vette célba a kaput, viszont Bunduc ezúttal is résen volt. Félóra elteltével a felsőháromszéki alakulat átvette a kezdeményezést, próbálkozásaik a 39. percben értek góllá. A büntetőterületre betörő Pakucs lövését Gedő még bravúrral hárította, a sarokrúgást követően azonban röviden szabadította fel a hazai védelem, ezt kihasználva Pakucs a bal alsóba továbbított (0–1).

Szünet után is Valentin Suciu csapata játszott aktívabban, a 70. percben Bogdan Cîrstean közeli fejesét a kézdivásárhelyi kapus a gólvonalról kiöklözte. Az utolsó negyedórában a vendégek játszottak veszélyesebben, a 85. percben Sánta Tamás megduplázta előnyüket (0–2). Nem sokkal később Gazda József együttese egy másik ellentámadást is gólra váltott, Popescu előkészítését a középen érkező Locotuș Miklós értékesítette (0–3). A házigazdák háromgólos hátrányban sem adták fel a küzdelmet, azonban csak a szépítés jött össze nekik, a 90. percben Vura Ottó estében Bunduc felett a hálóba emelt (1–3).

3. Liga, 5. csoport, 13. forduló: Sepsi OSK II.–Kézdivásárhelyi SE 1–3 (0–1). Sepsi OSK II.: Gedő – Popa, Răducioiu, Dobozi, Mitu – Gyulai (Vura, 46.), Rența, Grigore – Nistor, Ilie (Șerban, 46.), Kocsis (Cîrstean, 66.). Edző: Valentin Suciu. KSE: Bunduc – Gajdó, Péter, Szőcs, Sánta L. – Gáll (Sánta T., 61.), Gazda, Pakucs (Albu N., 83.) – Pál (Locotuș, 83.), Albu A. (Pătrăscoiu, 61.), Popescu (Gergely, 88.). Edző: Gazda József. Gólszerzők: Vura (90.), illetve Pakucs (39.), Sánta T. (85.), Locotuș (87.).

További eredmények: Székelyudvarhelyi FC–Brassói SR 2–1 Barcarozsnyói Olimpic–Zernesti Olimpic 2–0, Blejoi–Păulești 6–2, Brassói Kids Tâmpa–Plopeni 0–1. Az állás: 1. Blejoi 32 pont, 2. Plopeni 27, 3. Barcarozsnyó 21, 4. Székelyudvarhely 19, 5. Brassói SR 17, 6. Sepsi OSK II. 15 (19–24), 7. KSE 15 (12–22), 8. Păulești 15 (14–26), 9. Kids Tâmpa 12, 10. Zernest 9.