A jó hajrá kevés volt

A jó hajrá kevés volt Sport

Vereséggel kezdett a női kosárlabda Európa-kupában a Sepsi–SIC, Zoran Mikes együttese a lengyel Artego Bydgoszcz otthonában szenvedett ötpontos vereséget. A versenykiírásban az első hazai mérkőzésüket október 23-án játsszák a zöld-fehérek a Galatasaray ellen a Sepsi Arénában.

A Kristina Topuzovic által értékesített büntetőkkel indult a mérkőzés, amire a hazaiak egy 5–0-val válaszoltak. Gödri-Părăuék sokat hibáztak támadásban, könnyű kosarakhoz juttatva a lengyeleket. 14–6-nál időt kért Zoran Mikes, de csapatát csak nem sikerült felrázni, a sok ziccert kihagyó zöld-fehérek hátránya kétszámjegyűre duzzadt, 10 percnyi játék után 29–19-es állást jegyezhettünk.

A második negyed elején úgy tűnt, magára talált a Sepsi–SIC, egy 7–0-s futással hat pontra megközelítette ellenfelét (33–27), majd az új szerzemény, Shae Marie Kelley öt pontjával 36–32-re felzárkózott, de többre nem futotta erejéből. Az Artego kíméletlenül taksált minden hibát, nagyszünetre már 15 pont volt az előnye (52–37). A harmadik negyed katasztrofálisra sikerült szentgyörgyi szemszögből, Mandachen és Givensen kívül nem nagyon talált bele más, így nagyon elhúztak a hazaiak. A 66–46-ról induló záró szakaszban azonban nagyon megváltozott a játék képe, a nagyot hajrázó szentgyörgyi bajnok 68–62-re visszajött két perccel a vége előtt, de többre már nem futotta az erejéből, talán el is fáradtak fejben a végére.

Női kosárlabda Európa-kupa, E-csoport, első forduló: Artego Bydgoszcz – Sepsi–SIC 72–67 (29–19, 23–18, 14–9, 6–21). Artego: Kiesel 8, Miedzik 11/6, Miskiniene 17, O’Neill 20/9, Pobozy 4, Michalek 2, Rymarenko 10/6. Sepsi–SIC: Givens 13/3, Gödri-Părău 12/3, Mandache 17/3, Butler 4, Topuzovic 2, Kelley 14/3, Pasic 5, Vucetic.

A csoport másik mérkőzésén: Galatasaray – Lulea BBK 74–55.