A bajnoki cím kapujában

A bajnoki cím kapujában Sport

A bajnoki döntő második mérkőzésén a Sepsi-SIC 16 pontos sikert aratott Arad ellen. Ezzel 2–0-ra vezet az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc alkalmával, és jövő kedden idegenben megszerezheti hatodik bajnoki címét.

Az elsőhöz képest jóval szorosabban alakult a döntő második összecsapása, az első negyedben felváltva estek a kosarak, Fraser, Wallace és Ghizilă vezetésével a Sepsi-SIC nem tudott elszakadni ellenfelétől, a differencia többnyire 2 pont között mozgott (21–20). A második szakasz elején Pasic távolijával és Fraser kosarával ötpontos előnybe került a címvédő (27–22), azonban Hadzovicsék jól visszazártak, és tartani tudták a lépést a szentgyörgyiekkel (39–38).

A játék képe nagyszünet után megváltozott, Fraser és Ghizilă találataival új lendületet vett a házigazda és sikerült meglépnie (64–51). A záró szakasz ott folytatódott, ahol a harmadik abbamaradt, tovább nyílt az olló, magabiztos siker lett a vége.

Női kosárlabda bajnoki döntő, 2. mérkőzés: Sepsi-SIC – Aradi FCC 84–68 (21–20, 18–18, 25–13, 20–17). Sepsi-SIC: Pasic 11/6. Wallace 28/12, Ghizilă 9/3, Pop, Fraser 19. Cserék: Cătinean 2, Croitoru, Nemes, Podar 7/3, Raber 8.