A 200 méteres gyorsúszás döntőjében is aranyérmet szerzett David Popovici az EB-n Sport

Aranyérmet szerzett a 200 méteres gyorsúszás hétfői döntőjében David Popovici a római úszó Európa-bajnokságon. A 17 éves román úszófenomén, a versenyszám felnőtt világbajnoka 1 perces és 42,77 másodperces idővel, új ifjúsági világ- és Európa-csúccsal csapott célba.

A korábbi ifjúsági világrekordot (1 perc és 43,21 másodperc) is Popovici állította be június 20-án, a budapesti felnőtt úszó világbajnokságon, ahol 100 és 200 méteres gyorsúszásban is aranyérmet szerzett. Az eddigi ifjúsági világcsúcstartó 2021. május 21-től az orosz Martin Maljutyin volt 1 perc és 44,79 másodperccel.

A római döntőben az ezüstérmet a svájci Antonio Djakovic szerezte meg 1 perc és 45,60 másodperccel, az osztrák Felix Auboeck 1 perc és 45,89 másodperces ideje bronzérmet ért.

David Popovici szombaton világcsúccsal (46,86 másodperc) nyerte meg a 100 méteres gyorsúszás döntőjét az Európa-bajnokságon.

A román sportoló a 400 méteres gyorsúszás versenyszámában is rajthoz áll augusztus 17-én.