A települések fejlesztésére fordíthatják a gyógyvizek kitermelési illetékének 80 százalékát
A terápiás célokra használt gyógyvizek kitermelése után járó illetékek 80 százaléka ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A rendőrség, a katasztrófavédelmi felügyelőség és a Különleges Távközlési Szolgálat támogatásával működtetett rendszer üzembe helyezését Mădălina Turza államtanácsos jelentette be az eltűnt gyermekek világnapja alkalmából a kormány székhelyén megrendezett eseményen.
A főosztály közleménye értelmében a gyermekeltűnések hátterében az esetek többségében a visszaélések különféle formája, többnyire a szexuális abúzus áll.
2021-ben több mint 4200 bejelentés érkezett a rendőrségre gyermekek elleni szexuális visszaélés különböző formáival kapcsolatban (nemi erőszak, szexuális agresszió, megrontás, szexuális célú kizsákmányolás, szexuális zaklatás). Egy, a traumák vizsgálatával és kezelésével foglalkozó intézet elemzése szerint a gyermekek szexuális visszaélésekről szóló beszámolóinak legalább 80 százaléka igaz, és az elkövető az esetek többségében a gyermek szűk környezetéből és/vagy a családból kerül ki – áll a közleményben.
A World Vision Románia felmérése szerint a falun élő gyermekek harmada nem jelentené a hatóságoknak a bántalmazást, mert attól tart, hogy nem hinnének neki, nem bízik a hatóságokban, vagy mert fél attól, hogy a családja elítéli emiatt.
A szerdai eseményen Mădălina Turza államtanácsos javaslatot tett egy munkacsoport létrehozására, amelynek a gyermekbántalmazás megelőzésére és leküzdésére irányuló rövid és középtávú beavatkozási prioritások megszabása lesz a feladata. A testület júniusban kezdi meg a munkát.
(Agerpres)