Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

FRISSÍTVE: Szinte teljesen leégett a csíkszeredai romatelep

FRISSÍTVE: Szinte teljesen leégett a csíkszeredai romatelep Románia

Lángra kapott csütörtök este a Somlyó utcai romatelep – tájékoztat a Hargita Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség (ISU).

Hirdetés
Hirdetés

A tűzoltóság három tűzoltóautóval és egy mentőkocsival vonult a helyszínre. Több órányi erőfeszítés után sikerült eloltaniuk a tüzet.

Az egymáshoz épített faházak hatalmas lánggal égtek.

„Eloltottuk a tüzet. A tűzben leégett házakban lakók egy része rokonoknál vagy szomszédoknál húzta meg magát éjszakára, 230 személyt pedig a csíkszeredai sportcsarnokában helyeztek el, ahol ételt, vizet, meleg teát, matracot, takarót, ruhát biztosítottak nekik a helyi hatóságok, a katonaság és a lakosság támogatásával. A Hargita megyei vészhelyzeti bizottság pénteken 10 órakor ül össze a helyzet megvitatására” – mondták a Hargita Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség (ISU) képviselői.

Korodi Attila polgármester a helyszínen elmondta: autóbuszok szállítják a fedél nélkül maradt több tucat embert a város két sportcsarnokába, ahol meleg teát és szállást kapnak.

FRISSÍTÉS: Egy elszigeteletlen kürtőcső miatt keletkezett a tűz

Egy elszigeteletlen kürtőcső miatt kapott lángra csütörtök este a Somlyó utcai romatelep – állapította meg a Hargita Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség (ISU).

A felügyelőség szerint a rendkívül erős tüzet csak öt óra küzdelem árán tudta eloltani a nyolc autóval a helyszínre vonult mintegy 70 katonai tűzoltó. Az oltást nehezítette a lángokat szító erős szél.

Áldozatok nem voltak.

Mintegy ezer négyzetméteres területen húsz faház vált a lángok martalékává. Becslések szerint a keletkezett kár 100 ezer lejre rúg, a megmentett javak értéke 400 ezer lejre tehető.

Azok egy része, akiknek leégett a házuk rokonoknál húzódtak meg, további 252 személyt, köztük 141 gyereket autóbuszokkal egy sportcsarnokba szállították, ahol a helyi önkormányzat, a hadsereg és nem utolsó sorban a polgárok jóvoltából kaptak teát, ételt, matracot, pokrócot, cipőt és ruhaneműt.

FRISSÍTÉS 2: Telefonon hívta fel az államfő a csíkszeredai polgármestert

Telefonon hívta fel pénteken Klaus Iohannis államfő a csíkszeredai polgármestert a somlyói tűz kapcsán, és teljes támogatásáról biztosította.

Korodi Attila az Agerpres hírügynökségnek elmondta: az államfő segítséget ajánlott és köszönetet mondott a közösségnek a szolidaritásért, a hatóságoknak a gyors közbelépésért.

(Agerpres, fotó: Pinti Attila/Székelyhon.ro)

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hozzászólások
  • User
    Dátum: 2021. január 8., 15:49
    ÉRTÉKELÉS: -1

    A hír másképpen…,20 ház leégett Csikszereda csiksomlyói nyomortelepén.Ugye ez ,szebben’hangzik ,nem utal a nemzetiségre,törvény szerinti PC.

  • User
    Dátum: 2021. január 9., 9:21
    ÉRTÉKELÉS: -4

    Azert gondoljanak bele, 260 ember fedel nelkul tel elejen, amibol 140 kiskoru. Tobb egyutterzessel is lehetnenek irantuk. Mindegy, hogy mitol keletkezett a tuz, vagy van-e epitesi engedelyuk. Mikor valakinel kigyul a kemeny vagy a csur, tole sem ezt firtatjak, ugyhogy itt is azt nezzek, hogy 260 ember valt foldonfutova. Szerencse, hogy a csikiak jo erzesuek es azonnal gyujtest inditottak. Jo pelda ez nekunk, haromszekieknek is, ha a mi romaink kerulnenek bajba.

    • User
      Dátum: 2021. január 9., 12:04
      ÉRTÉKELÉS: 5

      Itt nem empátia hiányáról van szó,hanem a felelősségtudatról akárki legyen az.Már az is felelősség ,hogy évekig elnézték a hatóságok ezeket az állapotokat és nem számolták fel eddig.A kéményseprők bemehettek oda?Vagy mivel nincs telekkönyvezve a ,ház’ az nem is létezik?Ki informálja akkor az ottani lakókat,hogy milyen veszélyeknek vannak kitéve?Hányszor kell megtörténnie a dolognak,hogy véget vessenek az áldatlan állapotoknak?Mikor megtörténik az imminens helyzet akkor el kéne gondokozni a konkrét cselekedeten.

      • User
        Dátum: 2021. január 10., 10:47
        ÉRTÉKELÉS: 1

        Egyetértek, de a felelősségtudat nem zárja ki az empátiát. Felelősségre kell vonni aki hibázott, de ha már megtörtént a baj, annyi emberi együttérzés lehet mindenkiben, hogy a szerencsétlenül jártak jelenlegi helyzetére is gondoljanak. Akkor kell a szabályokat betartatni, ellenőrizni, mikor még nincs baj, ez a megelőzés, mikor megtörtént a baj, segíteni kell. Ismerek néhány tűzkárosultat, ahol az engedélyek rendben voltak, mégis kigyúlt a ház. Mi adakoztunk a megsegítésükre, a többi a rendőrség, tűzoltóság dolga volt.