Uniós pénzeket érintő csalással és pénzmosással gyanúsított bűnbandát lepleztek le Temes megyében
Európai uniós és hazai alapokat érintő csalással és pénzmosással gyanúsított bűnband...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A rendőrség tájékoztatása szerint három személy ellen vizsgálódnak bűnszervezet létrehozása, betegségek leküzdésének meghiúsítása, számítógépes hamisítás és számítógépes csalás gyanúja miatt.
A nyomozás során kiderült, hogy a bűnszervezet orvosokkal kapcsolatban álló tagjai 2021 és 2022 között fizetség fejében a koronavírus elleni védettséget tanúsító igazolványhoz juttattak több személyt, akik valójában nem kapták meg a vakcinát. Az érdekeltek 300 és 400 euró közötti összeget fizettek a hamis oltási igazolványért, és meg sem kellett jelenniük valamely oltóközpontnál, csak az adataikat küldték el a bűnszervezet tagjainak, és két héten belül megkapták a nevükre szóló, érvényes Covid-igazolványt. A pénzt az összekötő személyeknek adták oda, akik aztán továbbították az orvosoknak.
Eddig országos szinten mintegy 8 ezer olyan személyt azonosítottak, akik a bűnszervezet tagjain keresztül jutottak hozzá a koronavírus elleni oltás egyik vagy mindkét dózisának felvételét tanúsító hamis igazolványhoz.
Az első házkutatásokat 2022 márciusában végezték az ügyben, akkor tíz személyt állítottak elő, és hetet közülük hatósági felügyelet alá helyeztek. A házkutatások során több mobiltelefont, laptopot, memóriakártyát, merevlemezt és egyéb eszközöket foglaltak el.
A nyomozóknak sikerült dokumentálniuk a bűnszervezet teljes tevékenységét, és három egészségügyi alkalmazottat azonosítottak, akik részt vettek a hamis oltási igazolványok kiállításában.
(Agerpres)