A települések fejlesztésére fordíthatják a gyógyvizek kitermelési illetékének 80 százalékát
A terápiás célokra használt gyógyvizek kitermelése után járó illetékek 80 százaléka ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az egészségügyi minisztérium első számú forgatókönyve szerint ősztől minden diák visszatérne az iskolapadba, betartva a legalább egy méteres távolságot.
A második forgatókönyv két variánsra tagolódik. Az első szerint csak az óvodások és az elemisták számára lenne hagyományos oktatás, míg a gimnazisták és a középiskolások csak felezett osztálylétszámmal járnának iskolába, egy- vagy kéthetente váltanák egymást az otthonról tanulókkal. A második variáns értelmében minden diák váltásban tanulna, oktatási ciklustól függetlenül, egy- vagy kéthetente váltogatva egymást.
A harmadik forgatókönyv alapján az órákat kizárólag online tartanák minden diáknak, oktatási ciklustól függetlenül.
Az Edupedu.ro által megszerzett dokumentum szerint a megyei tanfelügyelőségek, közegészségügyi igazgatóságok, illetve az oktatási intézmények közösen választhatnának a négy lehetőség közül, az aktuális helyzetnek megfelelően. A végső döntéshez a megyei vészhelyzeti bizottság jóváhagyására is szükség van.
Az önkormányzatoknak őszig gondoskodniuk kell folyékony szappan, WC-papír, alkoholos fertőtlenítőszer, a padok, tanári asztalok és padlózatok fertőtlenítéséhez használt vegyszer beszerzéséről, ugyanakkor védőmaszkot is biztosítaniuk kell a diákok, a tanárok, az orvosi személyzet, illetve a takarítók számára.
A dokumentumot várhatóan ezen a héten vitatják meg az egészségügyi minisztériumban.
(Digi24)