Alkotmányos Bogdan Licu és Iuliana Scântei alkotmánybírói kinevezése
Elutasította szerdán az alkotmánybíróság a Bogdan Licu és Iuliana Scântei alkotmányb...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Lazăr Fulger 39 éves volt 1989. december 17-én, amikor szolgálaton kívüli helyzetből behívták a temesvári kórház sürgősségi osztályára. Tudta, hogy van olyan rendszabály, amelynek előírásai szerint természeti csapások, katasztrófák vagy sok sérülttel, emberáldozattal járó egyéb szerencsétlenségek idején a kórház teljes személyzetét mozgósítani kell. 1989. december 17. egy ilyen nap és éjszaka volt. Az orvos emlékszik a legelső sebesültre is, akit megműtött. Egy húsz év körüli vékonydongájú fiú volt, a gépfegyverek sortüze eltalálta, több belső szerve is megsérült. Beszállításkor eszméleténél volt, reménykedett. Életét azonban nem tudták megmenteni. A sors iróniája, hogy a sebészorvos emlékezése szerint Tintaru volt a fiú családneve, ami célzással, céllövéssel kapcsolatos szó román nyelven. “Azokban az órákban és napokban olyan esetekkel találkoztunk, amelyeknek kezelésére nem rendelkeztünk semmiféle tapasztalattal, hiszen 1989 csaknem öt évtizeddel a háború után volt, a kórházunk személyzete korábban nem járt harci fronton, hogy lőtt sebeket lásson”, emlékszik Lazăr Fulger, aki azt is elmondta, a temesvári népfelkelés kezdetén a milícia és a Szekurítáté emberei körbevették a kórházat. Az orvos és a személyzet akkor arra gondolt, a karhatalmi erők őrzik a be- és kijáratokat, szigorúan vigyáznak arra, hogy a főtéren vagy másutt megsebesült áldozatok családtagjai, hozzátartozói ne juthassanak be. Később azonban fény derült arra, hogy mindemellett a hatóságok előkészítették a “Trandafirul” (Rózsa”) hadműveletet, amelynek során a véres megtorlások halálos áldozatainak földi maradványait titokban kamionokba rakták, Bukarestbe szállították és elhamvasztották.
(bl)