A települések fejlesztésére fordíthatják a gyógyvizek kitermelési illetékének 80 százalékát
A terápiás célokra használt gyógyvizek kitermelése után járó illetékek 80 százaléka ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az intézmény tájékoztatása szerint eddig 365.403 sertést pusztítottak el. A fertőzést ugyanakkor 1112 vaddisznónál is kimutatták.
Szatmár megyében eddig sikerült felszámolni 20 fertőzési gócot, Biharban huszonegyet, Máramarosban hármat, Dâmboviţa megyében kettőt, Buzău megyében ötöt, Brăila megyében hatvanat, Vrancea megyében hármat, Dolj megyében egyet, Ialomiţa megyében 75-öt, Ilfov és Giurgiu megyében pedig ötöt-ötöt.
Jelenleg a legtöbb fertőzési gócot Tulcea (576), Călăraşi (103), Konstanca (92) és Brăila (71) megyében tartják nyilván. A többi megyében egytől 52-ig terjed ezek száma.
Országszerte 8557 sertéstulajdonost kártalanítottak ez idáig, nekik összesen 251,342 millió lej kártérítést utaltak.
Az afrikai sertéspestis 2017. július 31-én jelent meg először Romániában, Szatmár megyében.
Az ANSVSA felhívja a figyelmet, hogy a sertéspestissel való fertőzés gyanúját azonnal jelenteni kell, az állatokat pedig meg kell semmisíteni.
Az afrikai sertéspestis az emberre nem ártalmas, ám a megfertőződött állatok kivétel nélkül elpusztulnak. A betegséget nem lehet kezelni, és nem létezik védőoltás sem ellene, csak a szigorú állategészségügyi előírások betartatásával lehet elejét lehet venni a kór terjedésének.
(Agerpres)