Cîmpeanu az elmaradt tanári fizetésekről: biztosítást kaptunk, hogy gyorsan kiküszöbölik a hibát
Sorin Cîmpeanu oktatási miniszter úgy nyilatkozott hétfőn, hogy rövid idő alatt kikü...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A sikeres vizsga feltétele a 6-os átlag, illetve a legalább 5-ös jegy megszerzése minden vizsgatárgyból.
Az óvások elbírálása előtti eredmények alapján országos szinten 67,8 százalékos volt az átmenési arány, ami mintegy 5 százalékkal jobb a tavaly jegyzettnél.
Az eredményeket ezúttal is név nélkül közölték.
Az óvások elbírálása utáni végleges eredmények szerint az idei érettségin részt vevők 69,8 százalékának sikerült a vizsgája – közölte Sorin Cîmpeanu oktatási miniszter.
A tárcavezető pénteki sajtótájékoztatóján elmondta, az újrajavítás után 2467 vizsgázó kapott még átmenőjegyet, így 88.587-re nőtt azoknak a száma, akik elérték a legalább 6-os átlagot. Az óvások elbírálása előtti eredmények alapján országos szinten 67,8 százalékos volt az átmenési arány.
Cîmpeanu rámutatott, a csaknem 70 százalékos sikerességi arány a legjobb az elmúlt tíz év viszonylatában, leszámítva a 2017-es esztendő eredményeit.
Idén országszerte csaknem 56 ezer óvást nyújtottak be a vizsgázók (a tavaly jegyzett 63 ezerhez képest), és mintegy 53 ezer dolgozat esetében változott a jegy. Ennek okait alaposan meg kell vizsgálni – mondta a miniszter, aki szerint az esetek kétharmadában felfelé, egyharmadában lefelé módosult az osztályzat az újrajavítás nyomán.
Az érettségi dolgozatok óvások utáni újrajavítása nyomán 112-ről 146-ra nőtt a 10-es átlagot elért vizsgázók száma – közölte pénteken a tanügy-minisztérium. Tavaly 307-en vizsgáztak színtízesre.
A végleges eredmények szerint a sikeresen vizsgázók aránya 67,8 százalékról 69,8 százalékra nőtt, ami 5 százalékkal jobb a 2020-as érettségin jegyzett 64,50 százalékos átmenési aránynál.
Az idei végzősök körében 1,8 százalékkal 75,70 százalékra nőtt a sikerességi arány, a korábbi években végzettek körében pedig 2,6 százalékkal 30,20 százalékra emelkedett. Az összesen 126.999 vizsgázó közül 88.587-en kaptak átmenőjegyet, közülük 83.557-en idén végeztek, 5030-an korábbi évfolyamokból beiratkozott diákok.
A dolgozatok újrajavítása után Szatmár (6,2%), Ilfov (5,7%) és Kovászna megyében (3,4%) nőtt a legnagyobb mértékben a sikeresen vizsgázók aránya.
Idén országszerte 55.982 óvást nyújtottak be a vizsgázók az érettségi első eredményeinek közzététele után, lényegesen kevesebbet, mint tavaly, amikor 62.790 óvást jegyeztek. Az újrajavítás nyomán 52.784 dolgozat osztályzata módosult. Az esetek 88,73 százalékában legtöbb 1 pont, 11,27 százalékában pedig több mint 1 pont a különbség az eredeti és a végső jegy között.
Pontkülönbség szerinti leosztásban:
1 és 2 pont közötti különbség: 5757 dolgozat (4879 dolgozat nagyobb, 878 kisebb pontszámot kapott)
2 és 3 pont közötti különbség: 174 dolgozat (162 dolgozat nagyobb, 12 kisebb pontszámot kapott)
3 és 4 pont közötti különbség: 18 dolgozat (16 dolgozat nagyobb, 2 kisebb pontszámot kapott)
4 és 5 pont közötti különbség: egy dolgozat, nagyobb pontszámot kapott újrajavítás után.
A minisztérium tájékoztatásából az is kiderül, hogy 36 olyan líceum van az országban, amelyikben egyetlen diáknak sem sikerült az érettségije, ezek közül 11-ben hasonló volt a helyzet tavaly is.
Idén a pótérettségit augusztus 16-a és szeptember 3-a között tartják, feliratkozni július 19-e és 26-a között lehet.
(Agerpres)