Újabb szállítmány érkezett Romániába a Pfizer-BioNTech vakcinából
Újabb szállítmány érkezett kedden Romániába a Pfizer BioNTech koronavírus elleni vak...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Az ülést követően az alsóházi szakbizottság elnöke, Florin Buicu rámutatott, a tervezet eredetileg csak az oltásokról való tájékozódás kötelezővé tételét írta elő, a hétfőn elfogadott módosítás azonban már a védőoltások kötelezővé tételéről rendelkezik. Ugyanakkor törölték az eredeti törvényszövegből az alapértelmezett hozzájárulásról szóló részt. “Az alapértelmezett hozzájárulás azt jelentette volna, hogy az oltás beadásához szükséges hozzájárulást eleve adottnak tekintik. Nem, ezt a hozzájárulást minden esetben meg kell szerezni” – magyarázta.
A tervezet által előírt büntetések nem változtak, a törvénybe foglaltak be nem tartása esetén előbb figyelmeztetnek, aztán bírságot rónak ki, amelynek összege 10 ezer lejig terjedhet. Buicu kiemelte, ideiglenes érvényű vagy végleges ellenjavallat esetén a szülők megtagadhatják az oltások beadatását.
Az oltások kötelezővé tételét ellenzők hétfői, bukaresti tiltakozása kapcsán Buicu azt mondta, néhány, a szülőket érintő “védelmi mechanizmust” is bevezettek a törvénybe. Így azokban az esetekben, “amikor az oltások mellékhatásaival kapcsolatos problémák jelentkeznek”, az egészségügyi minisztérium állja a kezelés költségeit. “Ugyanakkor a gyártóknak kell vállalniuk a felelősséget az esetleges balesetekért” – magyarázta.
Arra a kérdésre, hogy miért késett ilyen sokáig a már 2017 óta a parlamentben levő tervezet megvitatása, Buicu elismerte, hogy a koronavírus-járvány jelentette kockázat gyorsította fel a folyamatot.
A törvénnyel nem az az elsődleges cél, hogy büntessék meg a szülőket, hanem hogy szabják meg pontosan az egészségügyi minisztérium, az egészségbiztosítási pénztár és a megyei közegészségügyi igazgatóságok felelősségét és hatáskörét e tekintetben – hívta fel a figyelmet Buicu.
(Agerpres)