Az alkotmánybíróság elutasította az AUR keresetét az Cîţu-kabinet beiktatására vonatkozóan
Az alkotmánybíróság (CCR) elutasította kedden a Románok Egyesítéséért Szövetség (AUR...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A bejegyzések határideje 2019. szeptember 11., és nagy fordulatnak kellene bekövetkeznie ahhoz, hogy a levélszavazás lehetőségével élni akaró román állampolgárok száma jelentősen növekedjen. Nyilvánvaló, hogy a módszert nem ilyen alacsony számú szavazónak dolgozták ki és fogadták el hosszú politikai viták után. Elemzők véleménye szerint a levélszavazás iránti mérsékelt – mondhatni gyenge – érdeklődésnek több magyarázata lehetséges.
Egyik az, hogy a külföldön élő romániaiak zöme (és hatalmas számról van szó!) nem szívesen közöl magáról annyiféle adatot, amiket a levélszavazáshoz szükséges kérdőívek kérnek. Valószínűleg sokan félnek a kettős megadóztatástól, attól tartanak, hogy külföldi munkahelyeik, jövedelmeik górcső alá kerülnek, adataikat az adóhatóság vagy (és) a körzeti önkormányzat felhasználhatja. A reménykeltőbb magyarázat szerint a külföldön élő román állampolgárokat még nem kapta el a “választási hév”, emiatt a várnál közömbösebbek az előkészületekkel szemben.
A külföldön élő romániaiaknak a levélszavazással szembeni visszafogottsága azért is meglepő, mert a parlamenti ellenzék és a liberális államelnök gyakran riogatja a román diaszpórával a szociáldemokrata többségű kormánykoalíciót. A híres-hírhedt 2018. augusztus 10-i köztéri tüntetésen is ott voltak a külföldről hazaruccanó társszervezők és szószólók. Az sem mellékes, hogy a 2014. évi államelnök-választás második fordulójában Klaus Johannis nagyrészt a diaszpóra mozgósításával tudta legyőzni szociáldemokrata ellenjelöltjét, Victor Pontát, akivel szemben majdnem egymilliós szavazathátránya volt az első fordulóban.
(bl)