Az EMSZ szerint az RMDSZ-nek is ki kellene lépnie az EPP frakcióból
Az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) szerint erdélyi magyar képviselő a Fidesszel tört...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A döntés jogerős.
A legfelsőbb bíróság múlt héten tárgyalta Dragnea semmisségi folyamodványát, a bírák azonban akkor elhalasztották a döntéshozatalt, arra hivatkozva, időre van szükségük, hogy mérlegeljék a problémát.
A tárgyalóteremben Dragnea ártatlannak vallotta magát és felmentését kérte.
A PSD volt elnöke ismét cáfolta, hogy ismerte volna Adriana Botorogeanut és Anisa Stoicát, akik – a korrupcióellenes ügyészek szerint – a Teleorman megyei gyermekjogvédelmi igazgatóság alkalmazásában álltak, miközben valójában a pártnál dolgoztak.
“Szilárdan hiszem, hogy teljesen ártatlan vagyok, és nyolc hónapja ártatlanul ülök a rahovai börtönben. Ezért nem térítettem meg a kárt, mert nem tűnt normálisnak, hogy fizessek egy olyan tett miatt, amelyet nem követtem el. Az önök döntésén múlik, hogy továbbra is a börtönben maradok-e ártatlanul, vagy szabadon engednek” – mondta Dragnea a bíráknak.
Ez volt a második rendkívüli jogorvoslati eljárás, amelyet Liviu Dragnea indított börtönbüntetésének eltörlése érdekében, első semmiségi panaszát 2019 decemberében utasították el.
A volt PSD-elnök még kezdeményezett két pert, amelyektől ítélete felfüggesztését reméli, ezek közül az egyik a bukaresti törvényszéken, a másik a legfelsőbb bíróságon zajlik. Mindkét perben jövő héten kerül sor a tárgyalásra.
Liviu Dragneát tavaly május 27-én ítélték jogerősen három és fél év szabadságvesztésre hivatali visszaélésre való felbujtás miatt.
A vád szerint Dragnea – aki a tettek elkövetésekor a Teleorman megyei tanács elnöke volt – közbenjárt annak érdekében, hogy a PSD megyei szervezetének két munkatársát a gyermekjogvédelmi igazgatóság alkalmazza, és rendszeres havi bért fizessen nekik úgy, hogy közben a két nő soha nem jelent meg hivatalos munkahelyén, és semmiféle tevékenységet nem végzett ott.
(Agerpres)