A települések fejlesztésére fordíthatják a gyógyvizek kitermelési illetékének 80 százalékát
A terápiás célokra használt gyógyvizek kitermelése után járó illetékek 80 százaléka ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A miniszterelnök emlékeztetett: a költségvetési törvény szerint az elköltetlen összegekkel rendelkező minisztériumok legfeljebb akkora forráskiegészítést kaphatnak költségvetés-kiigazításkor, amekkorát nem sikerült elkölteniük. Közlése szerint az idei első hat hónap után összesen közel 20 milliárd lej maradt felhasználatlanul a minisztériumoknál.
„Ezért nyilatkoztam azt, hogy nem tudom azt komolyan venni, amikor az egyes tárcák összesen 40 milliárd lejre rúgó költségvetés-kiegészítés kérnek. Én ebből indulok ki a költségvetés-kiigazításról szóló tárgyalásokon” – jelentette ki Florin Cîţu a kormányülés utáni sajtótájékoztatón.
A miniszterelnök hangsúlyozta, a GDP-arányos deficitnek a költségvetés-kiigazítás utáni is a 7,16 százalékos szint alatt kell maradnia, ami abszolút értékben 82 milliárd lejes hiányt jelent. Közölte, hogy több minisztérium is költségvetés-kiegészítésben fog részesülni.
„Ám legyen világos: nem űzünk csúfot a románok pénzéből. Alapos magyarázatot várok azoktól a minisztériumoktól, amelyek nem költötték el a korábban kiutalt összegeket, mert azt nem engedhetjük meg magunknak, hogy csak üljünk a forrásokon” – fogalmazott Cîţu, hozzátéve, hogy több olyan betervezett minisztériumi beruházásról is tud, amire idén még egyetlen lejt sem költöttek el.
A kormányfő közölte, ha nem kapja meg a miniszterektől a hét végéig a költségvetés-végrehajtásukról szóló beszámolót, akkor jómaga fogja ezeket az adatokat nyilvánosságra hozni.
A kormány továbbra is biztosítja a Helyi Fejlesztések Országos Programjának (PNDL) keretében finanszírozott beruházásokhoz szükséges összegeket – jelentette ki a miniszterelnök.
Florin Cîţut a kormányülés utáni sajtótájékoztatóján arról kérdezték az újságírók: meg tudja-e erősíteni, hogy néhány hete „problémák voltak” a PNDL-n keresztül zajló kifizetésekkel, illetve veszélybe kerül-e az országos fejlesztési program amiatt, hogy a fejlesztési minisztériumnak a kért 4 milliárd lej helyett csak 1,8 milliárd lejjel egészítik ki a büdzséjét a költségvetés kiigazításakor.
A miniszterelnök cáfolta, hogy késtek volna ezek a kifizetések. Közlése szerint jelenleg a fejlesztési minisztérium számláján 330 millió lej van a PNDL-n keresztül zajló beruházások finanszírozására. „Tehát van pénz a számlán, a kifizetések gond nélkül folytatódnak. Továbbra is utalunk forrásokat erre a célra, mert én nagyon jól tudom, hogy a befektetések révén fejleszthetjük Romániát” – fejtette ki Florin Cîţu.
Florin Cîţu közölte, hogy az első félévben a tervezettnél több pénz folyt be a járulékokból az államkasszába, így csökkent a nyugdíjdeficit.
A miniszterelnököt a kormányülés utáni sajtótájékoztatóján a médiába kiszivárgott költségvetéskiigazítás-tervezetről kérdezték, amely szerint a munkaügyi minisztériumtól 2,7 milliárd lejt vonnak el. Florin Cîţu ezt azzal magyarázta, hogy a járulékokból a tervezettnél nagyobb összeg folyt be az államkasszába, így a költségvetésből finanszírozott nyugdíjdeficit is csökkent, annak ellenére, hogy a nyugdíjak közben növekedtek.
„Ez azt jelenti, hogy a betervezett összegnél kevesebbet kell fordítani a költségvetésből a nyugdíjdeficit finanszírozására. (…) Ez tehát a magyarázat, nem vonunk el semennyit a munkaügyi minisztérium költségvetéséből. Kedvezően alakult a helyzet, több pénz folyt be az államkasszába, ezért csökken a deficit” – magyarázta a miniszterelnök.
(Agerpres)