Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Zárja kapuit a magyarországi tulajdonú edigital.ro webáruház

Zárja kapuit a magyarországi tulajdonú edigital.ro webáruház Reklám

Bezárja romániai webáruházát a magyarországi Extreme Digital Zrt. A magyar Gazdasági Versenyhivatal tavaly októberben hagyta jóvá a magyar tulajdonú Extreme Digital és a dél-afrikai hátterű eMAG magyarországi leányvállalatának egyesülését, így elkezdődhetett a fúzió. Az eMAG román érdekeltsége miatt az Extreme Digital románnyelvű webáruháza felfüggeszti a működését. A cég október végéig fogad rendeléseket, de az ügyfélszolgálat november végéig a vásárlók rendelkezésére áll.

Az eMAG és az Extreme Digital összefonódásának köszönhetően a vállalat a közép-kelet-európai régió egyik legmeghatározóbb e-kereskedőjévé vált, tervei között pedig további növekedés szerepel.

Vezető szerep a magyar e-kereskedelemben

A magyarországi e-kereskedelem évek óta 20 százalékot megközelítő ütemben bővül, ami lényegesen magasabb a kontinens átlagánál, illetve hasonló a CEE-régió más országainak növekedéséhez. A fúziónak köszönhetően az eMAG maga mellett tudhatja a legnagyobb magyarországi vetélytársát, az Extreme Digital-t, így az együttes bevételük többszöröse az őket követő webáruházak forgalmának.

A cég komoly erőforrásokat fordít a szolgáltatásfejlesztésre; Easybox néven országos csomagautomata-hálózat létesítését kezdte meg. Idén év végéig Budapesten száz helyszínen létesülnek automaták, a jövő év végére azonban tervei szerint az ország legnagyobb, ötszáz helyszínen működő csomagautomata-hálózatát működteti majd az eMAG és az Extreme Digital. Az automatákat elsősorban bevásárlóközpontokban, forgalmasabb közlekedési csomópontokon, benzinkutakon és szupermarketek parkolóiban tervezi telepíteni a két kereskedelmi márka.

Részben járvány miatt megváltozott vásárlói viselkedésnek köszönhetően az eMAG Magyarországon is bevezette a Szupermarket szolgáltatását. A járványhelyzet bebizonyította, hogy komoly igény mutatkozhat az élelmiszerek és a gyors felhasználású termékek iránt az online térben is. A legnagyobb FMCG-kereskedők képtelenek voltak kiszolgálni a megnövekedett rendelésszámot, a rendelést lehetővé tevő időkapuk beteltek, így jelentős bevételtől estek el. Az eMAG hagyományos futásszolgálatos megoldással kínálja a Szupermarket szegmenséhez tartozó termékeit; a kínálatban alapvető élelmiszerek, tészták, konzervek, üdítők, müzlik, édességek és különféle alapvető élelmiszerek találhatók. Ezek mellett a kínálatban megtalálhatók a különböző tisztítószerek, kozmetikai és higiéniás termékek is.

Az e-kereskedelemben is nehezebb idők jöhetnek

E-kereskedelmi szakértők és marketingesek arra számítanak, hogy az utolsó negyedévben még jelentős növekedést érhetnek el a webáruházak, amit elsősorban az tesz lehetővé, hogy a járványhelyzet miatt jelentős költés vándorol át az offline boltokból és szaküzletekből az online térbe. Magyarországon hozzávetőlegesen 20%-os növekedést várnak az utolsó negyedévre vonatkozóan, a 2021-es év azonban nehezebb korszakot hozhat az online kereskedelemben is.

A kiürülő családi kasszák, a növekvő munkanélküliség és a GDP-adatok jelentős romlása azt vetíti előre, hogy az e-kereskedelem eddigi növekedése is megtorpan. Az újbóli fellendülésre minden bizonnyal a gazdasági kilábalásig várni kell.

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük