Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Tavaszi receptötletek áprilisra

Tavaszi receptötletek áprilisra Reklám

Ha április, akkor mindenkinek a húsvét ugrik be először. Ilyenkor nem csak piros tojással és kertbe szaladgáló nyuszival várhatjuk a családtagjainkat vagy a locsolókat, hanem finomságokkal is. A tojás, a sonka és a kalács szinte mindenkinél ott szokott lenni a reggelinél, de sokszor előfordul, hogy meg is marad belőlük húsvét utánra is. Mindegyik rengetegféleképpen felhasználható, akár salátába, akár különleges szendvicsbe, vagy a húsvéti ebéd összeállítása során. A tojás egy nagyon univerzális alapanyag, használhatjuk levesbe, salátába, de egy jó kis szendvicskrémbe is. 

A sonkát sem kell csak megfőznünk, és a reggelihez elmajszolnunk. A maradék sonkából például egy jó sonkapörköt lehet az egyik legjobb megoldás. Egy nagyon egyszerű és laktató ételről van szó, emellett még le is tudjuk fagyasztani későbbi fogyasztásra. Igazából egy hagyományos pörköltalapot kell készítenünk, aki szeretné, le is turmixolhatja, és ha ez kész, jöhet a hús. Ha főtt sonkát használunk, akkor hozzávetőleg 10 perc alatt kész lesz a pörköltünk. Amennyiben nem, akkor addig kell rotyogtatnunk a húst, amíg meg nem fő. Fűszerezhetjük sóval, borssal, babérlevéllel, kakukkfűvel, de bármi mással is, amivel a pörköltet szoktuk. 

Mit tegyünk a maradék kaláccsal?

A kalács nem csak vajjal és sonkával finom, és nem csak reggelire. Készíthetünk bundás kalácsot vagy rakott kalácsot is belőle. A bundás kalácsot hasonlóan bundás kenyérhez tojásba kell forgatni, és olajban kisütni. A merészebbek turbózhatják is, hogy egy édes kalácsszendvics legyen belőle. Kenjük meg a felszeletelt kalácsokat mascarponéval, tegyünk rá pár karika banánt, vagy csoki pasztillát, de lehet akár mindkettőt is. A csokis-banános mascarpone tetejére jöhet egy másik szelet kalács, és ezt az egészet forgassuk bele a tojásba. A tojást kevés cukorral és tejjel is dúsíthatjuk, hogy még finomabb legyen. Az így készült szendvicset süssük meg az olajban. Végül mehet rá egy kis porcukor, és már kész is.

A rakott kalács is hasonlóan egyszerű étel, és akár vacsorára is jó, de egy délutáni nassoláshoz is tökéletes. Az sem baj, ha már kicsit meg van szikkadva a kalács. Ha így van, semmi esetre se dobjuk ki, inkább tépkedjük darabokra, keverjük össze tojással, túróval, vaníliás cukorral és porcukorral. Tehetünk hozzá gyümölcsöt is, almát vagy körtét, de lényegében bármilyen más gyümölccsel is működik. Halmozzuk ezt a keveréket egy tűzálló tálba, ezután készítsük el az öntetet. Ez sem bonyolult, mindössze tejet, tojást, és cukrot kell összekevernünk hozzá. Öntsük nyakon a tepsibe pihenő masszát vele, és süssük meg kb. fél óra alatt. 

Sonka, tojás és kalács felhasználása egy receptben

Ha nem akarunk minden húsvéti alapanyagnak külön receptet keresni, van pár ötlet, amiben mindhárom kelleni fog. Egyrészt készíthetünk egy nem hagyományos húsvéti reggelit a hagyományos húsvéti hozzávalókból. A kalácsot pirítsuk meg egy serpenyőben, majd utána a sonkát is egy kis só, bors és fokhagyma társaságában. A tojásból készítsünk egy könnyű tojássalátát. A tojás sárgáját tejföllel, majonézzel és egy kis újhagymával kikeverjük, majd hozzá adjuk az apróra vágott fehérjét is. Ezzel a keverékkel kenjük meg a pirított kalácsszeleteket, halmozzuk rá a pirított sonkát is, és kezdődhet a nem mindennapi húsvéti reggeli. 

De nem kell ragaszkodunk ahhoz, hogy csak reggelire használjuk fel ezeket az alapanyagokat. A kalácsfelfújt vacsorára is kiváló, és számos variációban létezik. Az alapja a felkockázott kalács, amit egy tojásos-tejes keverékhez adunk. Ezután szabadon engedhetjük a fantáziánkat, beletehetjük a maradék sonkát és főtt tojást, de akár spenótot, sajtot vagy bármit, amit épp otthon találunk. Ha kész a keverékünk, mehet bele egy sütőpapírral bélelt tortaformába, majd a 180 fokos sütőbe, és kb. fél óra múlva ehetjük is. Ez a recept tökéletesen alkalmas a húsvéti maradékok felhasználására. 

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük