Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Mit tegyek, ha nem folyik le a mosogatóból a víz?

Mit tegyek, ha nem folyik le a mosogatóból a víz? Reklám

Ez a jelenség sajnos gyakoribb, mint azt az ember szeretné. Elég csak egy durvább szennyeződés, esetleg az, ha 4-5 napig nem vagyunk otthon, és hamar azt tapasztalhatjuk: mosogatódugulás történt. A probléma nagyon bosszantó, de szerencsére orvosolható – bár egyes extrém esetekben szakember segítségére van szükség. 

Nehezen folyik le a víz, mint tegyek? 

A mosogató dugulása ritkán következik be egyik napról a másikra, általában vannak előjelei. Kezdetben a víz nehezebben folyik le, ilyenkor érdemes a következő házi praktikákat megpróbálni:

  • Önts forró vizet a lefolyóba (ha biztos vagy benne, hogy az elvezetőcső nem műanyagból van)!
  • Léteznek speciális duguláselhárító koncentrátumok, granulátumok is, alkamazd őket!
  • Háztartási sósavoldat segítségével is megtisztíthatod a lefolyót. Öntsd a felmelegített oldatot óvatosan a csőbe! A hatást fokozhatod, ha előtte szódabikarbónát vagy sütőport juttatsz a lefolyóba!

Ha ezek a technikák nem váltak be, jöhet a jó öreg wc-pumpa! Ebből az eszközből érdemes külön rendszeresíteni egyet a konyhába és egyet a fürdőszobai feladathoz. A wc-pumpát illeszd a lefolyó köré, és pumpálj függőlegesen úgy, hogy a gumi nyomában vákuum keletkezzen. Figyelj arra, hogy a rendszer túlfolyója ilyenkor hajlamos “visszaköpni” a megragadt vizet, szennyeződést!

Mit lehet tenni, ha ez nem segít?

Megfelelő szerszámokkal és némi gyakorlattal a szifon szétszedése is gyerekjáték – ezzel viszont inkább akkor próbálkozz, ha ismered a szükséges fogásokat! Ha sikerült szétszedni ezt a részt, a lefolyó egy üvegmosó vagy egy darab drót segítségével is könnyedén megtisztítható – arra azonban figyelni kell, hogy ne sértsd meg a vezeték falát. 

Ha a probléma továbbra is fennáll, vagy nem szeretnél a szifon szerelésével bajlódni, fordulj szakemberhez! A legjobb, ha fix áras duguláselhárító céget választasz, így az ár és a kiszállási díj tekintetében sem érhetnek meglepetések. 

Lehet tenni a megelőzésért?

Természetesen! Az egyik legegyszerűbb módja a védekezésnek, ha “hajfogót”, vagyis szennyeződésfogó rácsot használsz a lefolyó előtt. Ebből ma már ízléses, krómozott darabok is kaphatók. Ezek a rácsos apróságok nem engedik át a nagyobb szennyeződéseket a lefolyón.

A liszt és a különböző zsiradékok nagyon makacs szennyeződést hoznak létre. Ha az a gyanúd, hogy liszt került a lefolyóba, érdemes egy marék durvább szemű sóval leöblíteni a rendszert. 

Dugulást néha egészen váratlan dolgok is okozhatnak. A hosszabb zöldséghéj, babszemek, nyaralás alatt kicsírázó búza mellett nem ritkán fogpiszkáló, kiskanál, hústű okoz gondokat. A kisebb tárgyakat érdemes körültekintően elmosni. Mielőtt valamit a mosogatóba teszel, győződj meg róla, hogy a szalvétát, fogpiszkálókat, csomagolás- és ételmaradványokat eltávolítottad a tányérról!

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük