Búcsús mise Nyujtódon
A környékbeli plébánosok, a nyujtódi hívek és vendégek részvételével zajlott a falu ...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A Kovászna Megyei Művelődési Központ, Kovászna Megye Tanácsa és a Csutak Vilmos Pedagógusok Háza által tizennegyedszer szervezett táborban hétfőtől péntekig hatvan háromszéki, Hargita, illetve Brassó megyei személy vett részt. „Ez tulajdonképpen a rétyi tábor Csernátonban, hiszen ott alakult ki a rendezvény szelleme, ami visszavonzza az embereket”, jegyezte meg Both József, aki Both Zsuzsával (mindketten az Ördögtérgye néptáncegyüttes vezetői) együtt széki táncokat és azok módszertanát oktatta az Ábri Béla és zenekara által szolgáltatott talpalávalóra. A gyöngyfűzés csínját-bínját Szász Etelka, míg a nemezelését Kolozsi Ildikó vezetésével sajátíthatták el a résztvevők.
Emellett hétfőn Haszmann Pál csernátoni helytörténész Jelképtárunk, kedden Kinda István néprajzkutató Hagyományos népi mesterségek Háromszéken – régen és ma, szerdán Both Zsuzsa Jeles napok és ünnepi szokások, csütörtökön Kakas Zoltán néprajzkutató Beszélő, pénteken Both József A tánc és társadalmi környezete című néprajzi előadását hallgathatták végig a táborozók, esténként pedig táncházban gyakorolhatták a tanultakat.
„Ahogy egy fának, úgy egy nemzetnek is van gyökere. Ha tudjuk, miből kell táplálkoznunk, akár a fa, szépen fejlődik a nemzet, ám, ha elveszítjük gyökereinket, megmaradunk emberként, de nemzetként nem. Fontos, hogy azok a pedagógusok, akik ezt a műfajt kedvelik és tanítják a gyerekeknek, lehetőséget kapjanak a tánc, ének és kézműveskedés módszertanának elsajátítására. Közülük többen elhozták gyerekeiket, jó látni, hogy ez az egész nemzedékről nemzedékre öröklődik”, vélte Virág Endre főszervező.