Diákszínjátszók találkoznak Kovásznán
December 14-én, szombaton tartják a Juventus Színházi Fesztivál tizenkettedik kiadás...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Salamon Ferenc helytörténész, tanár 1948-ban született Sepsiszentgyörgyön. A középiskoláit szülővárosában végezte, tanári diplomát a marosvásárhelyi Pedagógiai Főiskolán szerzett, majd a kolozsvári Babeş–Bolyai Tudományegyetem bölcsészkarának hallgatója volt. Tanított Zágonban, Csernátonban, a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégiumban, valamint a futásfalvi általános iskolában, amelyet irányított is, 2000-től 2008-ig a kézdivásárhelyi Vigadó Művelődési Ház igazgatói tisztségét töltötte be.
Mit neked, utókor emlékül átadok című munkájának középpontjában a székely faluközösség áll. A szereplők a háromszékiek, a fejezetek bemutatják a korabeli egészségügyi állapotokat, beszámolnak a népi gyógyításról, a bábák, patikusok orvosok tevékenységéről, az erdőhasználat történetéről, a háromszéki, falusi népiskolai könyvtárhálózatról és a környék zenei múltjáról. Az olvasó értékes információkat kap sorsfordító eseményekről és helyi érdekességekről egyaránt. „A könyv elsősorban azoknak szól, akik kíváncsiak a régi időkre, eleink életterére, a tőlük örökölt szellemi-erkölcsi javakra” – írja az előszóban Tulit Ilona korábbi magyar szakos tanfelügyelő, a T3 kiadó szerkesztője, aki egyben a szerző beszélgetőtársa is lesz a kedd esti bemutatón.
Salamon Ferenc fő kutatási területe Háromszék, azon belül főként Kézdiszék helytörténete. A háromszéki iskolai sportoktatás történetéről a Háromszékben (1999), a futásfalvi közbirtokosságokról, illetve a kézdiszéki illegális fakitermelésről az Erdészeti Közleményekben (1998, 1999) jelentek meg tanulmányai. Egyik alapító tagja és 1991–92-ben szerkesztője volt az alsócsernátoni Bod Péter Közművelődési Egyesület kiadásában megjelent Csernátoni Füzeteknek; 1990 és 1993 között az egyesület élén is ő állt. Ismertebb kötetei: Cigánysors Háromszéken (Budapest, 1994); Örökség és feladat (társszerzővel, Sepsiszentgyörgy, 1995); El van bütülve. Háromszéki szólások, kifejezések (Sepsiszentgyörgy, 2023, harmadik bővített kiadás).
Fotó: Bartos Lóránt