Elhunyt az Egyesült Államok legidősebb embere
Elhunyt az Egyesült Államok legidősebb embere, Hester McCardell Ford, aki legalább 1...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Azóta gőzerővel dolgoznak a megfelelő védőoltás kifejlesztésén. Ezzel párhuzamosan a gyógyszerek hatékonyságát is vizsgálják a koronavírus okozta tüdőgyulladás kezelésében.
– Ezúttal alaposan elemezzük a fejleményeket. Mindeddig azonban a koronavírus és a többi vírus között nem látható világos mutációbeli eltérés – akár a környezetből származott a minta, akár páciensekből. Egyelőre ennyit tudunk az új vírus feltűnése óta. A virológia tanulmányok azonban arra utalnak, hogy a vírus mutáció nélkül nem vált volna ilyenné – jelentette be Fu Gao, a kínai prevenciós központ igazgatója.
A koronavírus elleni harcba a világ minden részéből vontak be kutatókat. Kína élen jár a védőoltás kifejlesztésében, de létfontosságúak számára az európai tudományos intézetek kutatási eredményei.
– Az új mintából megkíséreljük felnevelni a vírust. Ehhez olyan sejtbe kell telepítenünk, amely megfelelő kultúraként szolgál. Ez egy pepecselő munka, mert ha a vírust nem vagyunk képesek növekedésre bírni, új környezetet kell találnunk a számára, amelyben néhány nap alatt kialakul egy életképes vírus – ismertette a háttérmunkát Arnaud Fontanet, a Pasteur Intézet egészségügyi részlegének igazgatója.
Kínában eközben négy céget bíztak meg a koronavírus azonosítására alkalmas készlet gyártásával. Az egyikben a dolgozók megszakították a holdújévi szabadságukat. Naponta 200 ezer készlet reagenst állítanak elő, amellyel egy óra alatt kiderül a fertőzés.
(euronews)