Ferenc pápa szeptemberben Magyarországra látogat
Ferenc pápa Magyarországra látogat és részt vesz a Nemzetközi Eucharisztikus Kongres...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Orosz geológusok még 1978-ban ásványok után kutattak Szibériában, amikor különös jelenséget vettek észre a vadon kellős közepén. A helikopterrel épp leszállóhelyet kerestek, amikor megpillantottak egy veteményest, és egy ahhoz tartozó kis házat. A kunyhó a Likov család otthona volt – hangzott el az M1 Világ című műsorban.
Az orosz kutatók úgy érezték, mintha egy időgéppel visszarepültek volna száz évet a múltba. Likovék fakéregből készült bocskort hordtak, kezdetleges fából faragott szerszámaik voltak, kovakővel gyújtottak tüzet is. A huszadik század második felének meghatározó eseményeiről, például a második világháborúról soha nem is hallottak.
Kiderült, hogy a család 42 éve él az emberektől távol a tajgán. Az orosz ortodox egyház fundamentalista, úgynevezett „óhitű” irányzatához tartoztak, és a sztálini időkben üldözték őket. A családfő emiatt 1936-ban feleségével és két gyermekével a szibériai vadonba menekült. A két kisebb gyermek, Agafja és az egyik testvére már a tajgán született.
Az asszony élete azonban ettől nem lett könnyebb, Jerofej ugyanis fagyásbetegség miatt elvesztette az egyik lábát, így Agafja róla is gondoskodhatott. Jerofej 4 éve meghalt. Az irigylésre méltó életkedvvel és erővel megáldott asszony azóta megint egyedül él. Vizet hord, fát vág, kenyeret süt, gondoskodik magáról és az állatairól.
Agafja, saját bevallása szerint már nem bírja olyan jól a munkát, mint fiatalon, ám, hiába hívják, nem költözik be a városba, a tajgát és a kunyhót nem hajlandó elhagyni.
(hirado.hu)
és nem szed nyugtatókat.