Nyolcezernyi ukrán esett hadifogságba egy szakadár tisztségviselő szerint
Jelenleg mintegy nyolcezer ukrán hadifogoly van a Moszkva által függetlennek elismer...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A The Independent brit lap beszámolója szerint a közép-indiai Madhya Pradesh államban a papagájok szinte teljesen rákaptak az ópium előállításához használt mákra, csoportosan naponta többször is rárepülnek a növényre, nem kis kárt téve a termésben. Az időjárás miatt a gazdálkodók már eddig is a termés csökkenésétől tartanak.
Egy mák virág körülbelül 20-25 gramm ópiumot ad. De a papagájok nagy csoportja napi 30-40 alkalommal is visszatér, sőt még az is előfordul, hogy egy madár egyszerűen leszedte és elvitte a mákgubót.
#WATCH: Parakeets destroy opium crops in Neemuch, Madhya Pradesh pic.twitter.com/nURIGDoraL
— ANI (@ANI) 2019. február 25.
A farmerek szerint a papagáj invázió a termék minőségére is hatással van. Petárdákkal is próbálkoztak, hátha a nagy zaj elriasztja a madarakat, de a jelek szerint ez sem működik.
“Eddig az egyenetlen csapadékmennyiségtől szenvedtünk, most pedig itt van ez… Senki sem hallgatja meg a problémáinkat. Ki pótolja a veszteségünket?” – tette fel a kérdést egy máktermesztő.
A gyógyászati célú ópium legális termesztését India számos régiójában különleges engedélyekkel végzik. A CIA World Factbook adatai szerint India a világ vezető ópium előállítója.
(hirado.hu)
na de meg ijet a papagajok opiumot nyalakodnak es meg az embereket szoljak meg hm.