Stoltenberg: a NATO jóval 300 ezer fő fölé emeli a kiemelt készültségben tartott erőit
A NATO jóval 300 ezer fő fölé emeli magas készültségi katonai erőinek létszámát, hog...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A szerződés a jelenlegi oltóanyagból és a SARS-CoV-2 koronavírus variánsaira igazított oltóanyagból 900 millió adag beszerzését teszi lehetővé, és további 900 millió adag beszerzésére biztosít lehetőséget.
A megállapodás előírja, hogy az oltóanyag-előállítás bázisának az Európai Unióban kell lennie, és az alapvető összetevőit is az unióból kell beszerezni. A szerződés azt is kiköti, hogy az ellátás 2022-es kezdetétől garantálni kell a szállítást az unió tagországainak. A szerződő felek megerősítették a tagállamok azon lehetőségét, hogy az EU-n kívüli, rászoruló országoknak vagy a COVAX-kezdeményezésen keresztül továbbértékesítsék vagy eladományozzanak oltóanyagokat.
Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke Twitter-üzenetben közölte, az új szerződés hatályba lépése jó hír az európai állampolgárok koronavírussal és variánsaival szembeni védelméért folytatott hosszú távú küzdelem szempontjából. Biztosított, hogy az EU-ban akár 1,8 milliárd adag koronavírus elleni oltóanyag készüljön és osszanak szét – közölte. Hozzátette: más gyártókkal kötött esetleges szerződések ugyanezt a mintát fogják követni.
A bizottsági közleményben Sztella Kiriakídisz egészségügyért és az élelmiszer-biztonságért felelős biztost idézték, aki elmondta: az uniós testület elsősorban az olyan, már bevált technológiákra összpontosít, mint az mRNS-vakcinák, ugyanakkor nem mond le egyéb lehetőségekről sem. Az elmúlt hónapok egyértelműen bebizonyították, hogy a különböző technológiákkal készült oltóanyagok széles körére, valamint megbízható partnerekre van szükség – mondta a biztos.
A német BioNTech vállalat az egyesült államokbeli Pfizerrel együttműködve a hírvivő RNS (mRNS)-alapú vakcinát fejlesztett ki. A hírvivő RNS (mRNS) molekulák segítségével ártalmatlan vírusfehérje-szakaszok termelődnek az emberi szervezetben, így a szervezet immunválaszt alakít ki a későbbi fertőzés megelőzésére vagy leküzdésére. Amikor az ember védőoltást kap, a sejtjei leolvassák a genetikai utasításokat, és a vírus külső felületén elhelyezkedő úgynevezett tüskefehérjék kisebb elemeit állítják elő. Az élő vírus ezeket használja arra, hogy bejusson a test sejtjeibe, szaporodjon és ezáltal okozzon betegséget. A védőoltás után az emberi szervezet immunrendszere idegen anyagként azonosítja ezt a fehérjét, és természetes védekezésként antitesteket és fehérvérsejteket termel ellene.
A BioNTech és a Pfizer vállalatokkal kötött új szerződés az Európában gyártott, vagy előállítani tervezett oltóanyagok portfóliójába illeszkedik. Az Európai Bizottság eddig a Pfizer/BioNTech (600 millió + 1,8 milliárd adag), az AstraZeneca (400 millió adag), a Johnson & Johnson (400 millió adag), a Moderna (460 millió adag), a CureVac (405 millió adag) és a Sanofi-GSK (300 millió adag) vállalatokkal írt alá szerződést vakcinabeszerzésről.
Az Európai Bizottság a csütörtökön aláírt szerződés mellett más technológiákon alapuló oltóanyagokra vonatkozó egyéb szerződések megkötésével kívánja folytatni a portfólió bővítését – közölték.
(MTI)