Új transznacionális egyetem jön létre
Közérdekű közlemények, álláspontok, fontos tudnivalók, pályázati felhívások.
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Amikor emberi jogokról van szó, fontos közelebbről is megvizsgálni a kulturális jogokat, hiszen ezek az emberi jogok lényeges részét képezik, emelte ki Benkő Erika. „Sajnos, még az Európai Unión belül is vannak olyan közösségek, amelyek nehézségekbe ütköznek, amikor a kulturális és nyelvi jogaik bővítését célzó kezdeményezéseket indítanak. A romániai magyar kisebbség is egy ilyen közösség. Folyamatosan azon dolgozunk, hogy bővítsük és a valósághoz igazítsuk a romániai törvényeket, hogy ezek közösségünk kulturális és nyelvi szükségleteit tükrözzék, különös tekintettel az oktatásra, valamint a nemzeti kisebbségek anyanyelvhasználatára az állami intézményekben, azokban a régiókban, ahol számottevő arányban élnek a nemzeti közösségek tagjai” – fogalmazott a parlamenti képviselő, akinek meglátása szerint egy közösség jóléte nagyban befolyásolja egy térség fejlődését, és ezáltal mindenképpen hozzájárul az EU-n belüli fenntartható fejlődéshez.
„Figyelembe véve, hogy a kulturális és nyelvi jogokkal kapcsolatban többféle eltérő megközelítés létezik Európában, illetve hatalmas különbségek vannak az egyes nemzeti kisebbségek helyzete között, azt gondolom, hogy kimondottan szükséges egy általános, széles körű és nyomatékosan kisebbségbarát európai szintű szabályozás létrejötte, amely hangsúlyosan és reálisan tükrözi az európai nemzeti közösségek helyzetét” – tette hozzá a képviselő.
Benkő Erika meggyőződése szerint európai norma szükséges a kisebbségi jogokat illetően, amelyet az EU-nak figyelembe kell vennie a jövőben.
(közlemény)