Kiskorú lányokat kényszerített szexuális viszonyra egy felső-háromszéki férfi
Harmincnapos előzetes letartóztatásba helyeztek június 10-én egy 43 éves férfit, aki...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Kónya Ádám Művelődési Házban a magyar és a székely himnusz eléneklésével kezdődött a Wittner Mária magyar 56-os forradalmár emlékének szentelt tárlat megnyitója, amelyen Németh Szilárd magyar kormánybiztos, a Fidesz alelnöke és Hetzmann Róbert, a budapesti Patrióták Közösségének elnöke is közreműködött. A helyszínen Gazda Zoltán, a Székely Nemzeti Tanács ügyvivő elnöke köszöntötte a résztvevőket, majd átadta a szót a Készültem az útra című kiállítás rendezőjének, Hetzmann Róbertnek.
A tárlatnak a közeledő csíksomlyói búcsú is apropója lehetne, hiszen köztudott, hogy Wittner Mária amikor csak tehette, részt vett a búcsún és sok időt töltött Gyergyószéken és Háromszéken is, Erdély jelentette számára a lelki feltöltődést. Életét négy érték határozta meg – mondta Hetzmann Róbert – a hit, a hazaszeretet, a bajtársiasság és a lelkiismeret, ehhez ötödikként a nemzeti összetartozást is odasorolható: ezt Wittner Mária is erősítette életútjával. „A trianoni békediktátum aláírásának 100. évfordulóján minden körülmények között egységes nemzetben kell gondolkodnunk” – hangsúlyozta korábbi felszólalásában.
Németh Szilárd Wittner Mária hagyatékának megbízott népszerűsítője. A kormánybiztos személyesen is jó viszonyt ápolt „Marika nénivel”, aki politikai fogságának elején nyolc hónapot töltött a halálsoron, mindennap várva, hogy az ő kivégzésére is sor kerül. Szabadulása után missziójának tekintette, hogy a Kárpát-medencében és mindenhol hirdesse a hamisítatlan történelmi igazságot az 1956-os eseményekről. A kiállítási anyag, melyet már Nagyváradon és Marosvásárhelyen is megtekinthettek az érdeklődők, még számos helységben és a többi székely székben is megtekinthető lesz, a Felvidékre és a Délvidékre is elviszik – közölte a kormánybiztos.
A Kónya Ádám Művelődési Házból az emlékezők a főtéri kőszínpadhoz vonultak, ahol beszédet mondott a Székely Nemzeti Tanács ügyvivő elnöke, Gazda Zoltán, majd Erőss Bulcsú (MPE) és a megyei önkormányzat alelnöke, Gáj Nándor (RMDSZ), illetve Németh Szilárd is. A politikusok felszólalását a nemzetcsonkítást sirató 5 perces harangszó előzte meg.
Németh Szilárd a maga során felidézte a Versailles-i döntés előzményeit és történelmi kontextusát, majd azt hangsúlyozta, hogy a magyar kormány politikájának a nemzeti összetartozás, a nemzet lelki egységének a megőrzése a prioritása. Parajd kétszer is szóba került Németh Szilárd felszólalásában: először, még a Fidesz kormányra kerülése előtt, egy parajdi bácsitól 2004-ben hallott mondattal összegezte az akkori történelmi helyzetet, miszerint: „sok baj van és még gyűl hozzá, de ejsze csak a végére érünk”.
„Az anyaországban egyöntetűen elismerik, hogy a székely határőrök őrzik leginkább keresztény-kulturális örökségünket, pedig ők kapták ezért a legnagyobb történelmi elnyomatást. Mi több, a természet sem kegyes hozzátok” – mondta Németh Szilárd. Később arról is beszélt, hogy „a parajdi sóbánya-élmény, a szovátai gyógyfürdő, a korondi kerámia csak együtt turisztikai erő”, ezért annak jegyében, hogy „minden magyar felelős minden magyarért”, segítenek majd a turisztikai forgalom csökkenését elszenvedőknek.
A megemlékezésen jelenlevők a szervezőktől kis, nemzetiszínű karkötőt kaptak, mint kiderült ez abból a 4166 méteres szalagból van vágva, amely Magyarország jelenlegi 4166 kilométeres határának a hosszúságát szimbolizálja, s amelynek 25 centiméteres darabjaiból Sepsiszentgyörgyre is jutott ezer darab.
A szónoklatok után Dénes Előd vártemplomi református lekész, esperes mondott fohászt, majd a rendezvényt a csepeli Auth Henrik Fesztivál Fúvószenekar Trianon című koncertje zárta.
Fotó: Tuchiluș Alex