Röviden
Kovászna megyei történések, események pár mondatban.
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Jelenleg is működik két tározó, de szükséges egy harmadik is, a kivitelezésre kiírták a közbeszerzési licitet, a munkálatra négy cég jelentkezett. Ugyan nem oldja meg véglegesen Mikóújfalu vízellátási gondjait, a 320 köbméteresre tervezett tározó enyhít a helyzeten, kiszolgálja majd az otthonokat, amikor az első két, a 70-es években épült, összesen 220 köbméteres tározót tisztítás, fertőtlenítés miatt lezárni kényszerülnek – fejtette ki Demeter Ferenc polgármester. Erre az eljárásra feltétlenül szükség van legalább háromhavonta, mivel a község vize felszíni forrásokból származik, és számos szennyeződést tartalmaz, azt így is csak forralás után ajánlják emberi fogyasztásra. Ugyanakkor a tisztítási folyamat következtében a háztartások mintegy három napon át – legalább 72 órán keresztül, amíg a hozam helyreáll – vezetékes víz nélkül maradnak, ami élhetetlen állapotot jelent. Az elöljáró arra is rámutatott: amilyen aszályos év az idei is, egyre jelentősebb víztartalékokra lesz szükség.
A helyi költségvetésből, illetve Kovászna Megye Tanácsának támogatásával finanszírozott beruházás értéke megközelíti az 530.000 lejt, az utóbbi évek áremelkedései itt is megmutatkoznak. Tavaly mindössze 350 ezer lejből meg lehetett volna valósítani, azonban az anyagköltség, a munkálatok díja jelentősen emelkedett azóta.
A licitet június 7-én írták ki, 20-ai határidővel. Jövő hónapban elemzik a négy jelentkező cég ajánlatát, és megnevezik a kivitelezőt. Amennyiben nem lesz fellebbezés vagy más hátráltató körülmény, július közepén megkezdődhetnek a munkálatok, őszre pedig pontot is tehetnek azok végére.