Ukrán szakaszgyőztes

Ukrán szakaszgyőztes Kovászna megye

Két ukrán és egy olasz sportoló állhatott fel a dobogóra tegnap a 12. Székelyföld Kerékpáros Körversenye első szakaszát követően, mindhárman romániai kontinentális csapatnál versenyeznek.

Tíz kilométerrel a rajt után a Team Novák újonnan igazolt paralimpiai bajnoka, az ukrán Jehor Dementyev (képünkön), valamint a magyar Pályi Csaba (Epronex), az olasz Peter Cervini (UVT-Devron) és a holland Oscar van Wijk (Destil) támadása bizonyult sikeresnek, akik előnyüket folyamatosan növelni tudták, Kovásznán félpercnyire, Kézdivásárhelyen másfél percre húztak el a mezőnytől. Egy óra versenyzés után a szököttek és a boly között a különbség 3 perc 35 másodpercre nőtt Oltszemen, 4 percre Miklósváron; Cervini közben visszaesett.

Előpataknál a mezőnyből kivált egy tizenhárom főből álló csoport, üldözőbe vették az élen haladókat, és óriási iramot diktálva folyamatosan csökkentették a közöttük levő távot. Ám a 2012-es paralimpiai bajnok, Dementyev gyorsítani tudott, ráadásul segítője is akadt, hiszen a Team Novák másik ukránja, Andrij Bratascsuk gyakorlatilag a hátvéd szerepét töltötte be, védve csapattársát az esetleges támadásoktól. Végül Dementyev (4:18:12) kilenc másodperccel nyert Bratascsuk (4:18:21) előtt, harmadikként a másik romániai kontinentális csapat, az MSTina Focus olasz kerekese, Nicolas Marini (4:18:26) ért célba. A győztes átlagsebessége 43.71 km/h volt a megtett 188,1 km-es táv során.

A kedd esti prológot meglehetősen gyér érdeklődés kísérte a közönség részéről, a rajtvonalnál is végül mindössze 62 kerékpáros sorakozott fel. Az 5,3 kilométeres előszakaszt a bukaresti CSA színeit képviselő Daniel Crista teljesítette a leggyorsabban (06:57), megelőzve a moldáv Nicolae Tanovitchiit (07:03) és az ukrán Oleksandr Prevárt (07:06).