Kisebbségi jogvédelem a Kárpát-medencében
Zártkörű munkavacsorán ünnepelte működésének 10. évfordulóját június 17-én Budapeste...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A pénzügyminisztérium szerint rekordösszeget, 46,6 milliárd lejt utalnak az idei állami költségvetésből a helyi költségvetéseknek, ez 22,4%-kal több, mint 2018-ban, és a helyi költségvetések összbevételének 60,5%-át teszi ki. A begyűjtött jövedelmi adó 100%-ban a helyi költségvetés bevételét képezi, ez 22,2 milliárd lej a tavalyi 71,5%-hoz (15 milliárd lejhez) képest.
A helyi költségvetéseknek utalt összegek kiszámításánál a következő tételekkel dolgoztak: megyei tanácsok legalább 400 lej/lakos (a tavalyi 250 lej/lakoshoz képest); municípiumok, városok, községek 1200 lej/lakos (a tavalyi 750 lej/lakoshoz képest), ennyi pénzük soha nem volt az önkormányzatoknak – mondják Bukarestben.
– Ez szép, csak kár, hogy nem igaz – cáfolta Antal Árpád. – Valóban 3,6 millió lejjel többet kap a város, mint tavaly, csak azt az apróságot nem népszerűsítik, hogy „rányomták” az önkormányzatokra a szociális rendszer teljes finanszírozását, ami Sepsiszentgyörgy esetében nagyjából tízmillió lej. Így amiről ők azt mondják, hogy pluszpénz, az konkrétan 6,5 millió lejes veszteséget jelent – foglalta össze a sepsiszentgyörgyi polgármester, aki szerint ez alkalommal nincs szó arról, hogy a székelyföldi városokat „büntetnék”, a számok máshol is hasonlóak, a különbség esetleg a veszteség méretében lehet.
A nagyvárosok szövetségének polgármesterei kilátásba helyezték: ha a tervezet így marad, a kormány épülete elé vonulnak tüntetni.