Molnárlegényeket avatnak Felsőcsernátonban
A tavalyi első nekifutás sikere után szeptember 15-én, vasárnap ismét molnártalálkoz...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az első évadban a beérkezett anonim történeteket képregényként dolgozták fel, összesen hét alkotás született, most a projekt újabb fázisában monológokat mutatnak be színészek és színészhallgatók előadásában, szintén bántalmazott diákokról, tanárokról adott esetben.
A kezdeményezők elmondták, a projekt elérte eredeti célját, hogy a hazai iskolai rendszerben létező, rendszerszintű problémákra, visszaélésekre rávilágítson. A történetek több fórumhoz is eljutottak, beszélnek róla, ami jó hozadéka az oldal létrejöttének, de az is igaz, hogy sokkal több olyan sztori van, ami diákok szemszögéből láttatja az eseményeket. Ugyanakkor szülők és tanárok is megjelennek a képregény-feldolgozásokban.
– Fontos, ha valaki úgy érzi – akár diák, tanár vagy szülő –, hogy hasznos dologra tud rávilágítani, elmesélné, mi történt vele, minek volt szemtanúja, azt az oldalon továbbra is megteheti. Sőt, bátorítjuk a diákokat, hogy kérjenek segítséget, ha történik velük valamilyen súlyos dolog. Az anonimitást továbbra is megőrizzük – fogalmazott Csala Dénes, az egyik kezdeményező.
Az új évadban elsőként Varga Péter, a BBTE harmadéves színészhallgatója mutatta be vizuálisan Flórián történetét, hogyan élte meg a tanítónő megalázó, megkülönböztető viselkedését. Az Érted Facebook-oldalon kéthetente teszik közzé a videókat, de továbbra is várják a bejelentéseket.