16 éves a legfiatalabb beoltott Romániában
A legfiatalabb román állampolgár, aki beoltatta magát az új koronavírus ellen egy 16...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A diákok nyolcvan gyümölcsfát ültettek el, közöttük alma-, körte-, szilva-, barack-, meggy-, cseresznye- és naspolyacsemetéket, melyek a sepsiszentkirályi Pinus Siculus faiskolából, a baróti Barabás kertészetből, illetve a szecselei Yurta kertészetből származtak. A helyszínen a diákoknak szakemberek magyarázták el, hogyan kell szakszerűen ültetni a facsemetéket, miért fontosak a háztáji gazdaságban a gyümölcsfák.
– A diákok érdeklődve hallgatták, úgy tűnt, megértették, miért jobb a házi gyümölcs a piacon vagy az üzletben vásároltnál – mondta Mihály Zsuzsa, a Székely Gazdaszervezetek Egyesületének falugazdája, aki szerint falvaink iskoláinál ez a típusú gyakorlati tevékenység egészen kimaradt, pedig érdekelné a diákokat. Tavasszal folytatni lehet a gyakorlatot a fák metszésének, takarításának megtanításával – fűzte hozzá.
Az ültetésben a baróti magánerdészet munkatársai, Csirikás Róbert és Vajda Sándor, a bölöni közbirtokosság részéről pedig Ferencz Zoltán is besegítettek. A pályázat ilyen típusú tevékenységei nem merültek ki ezzel. Sikó Imre, Bölön polgármestere azt ígérte, az elkövetkezőkben több bölöni közterületen lesz még gyümölcs-, illetve díszfaültetés. A cél többek mellett a falukép javítása – magyarázta.