Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Pályaválasztásban segítő honlap

Pályaválasztásban segítő honlap Kovászna megye

Már kinevezése előtt, egy középiskola igazgatójaként is tapasztalta, hogy mennyi diák kerül ki az általános iskolából célok nélkül sodródva, anélkül, hogy egy szakember a pályaválasztásról valaha elbeszélgetett volna vele – mondta Kiss Imre Kovászna megyei főtanfelügyelő tegnapelőtti sajtótájékoztatóján.

Hirdetés
Hirdetés

A szakember ezért is működött együtt a Kovászna Megyei Erőforrás Központtal, hogy az ott dolgozó szakemberek segítségével hozzáférhetővé tegyen a diákok számára egy interaktív, megalapozott választást lehetővé tevő online plaformot. Ezt mutatták be kedden a tanfelügyelőségen.

A Karrier-zóna című platformot Brassai László pszichológus, az Erőforrásközponthoz tartozó Pszichopedagógiai Központ koordinátora mutatta be, hiszen az ő koncepciója alapján dolgozta ki a munkaközösség azt a rendszert, amelynek keretében az általános iskolák végzőseit végigkalauzolják egy személyiségfejlesztő és tanácsadási folyamaton. A platformra regisztráló diák egyrészt ráláthat saját értékeire, erősségeire, képességeire, hiteles információkhoz juthat a szakmákról, és számba veheti, milyen hatások befolyásolhatják őt a döntésben a szülők, tanárok, kortársak vagy influenszerek részéről.

Brassai elmondta, szándékuk szerint egy egyszeri tanácsadáson túlmutató platformot képzeltek el, amely formailag is vonzó kommunikációval viszi előre a diákokat egy önismereti úton. A regisztráló nyolcadikos az említett területekre vonatkozóan változatos feladatokon kell hogy átverekedje magát a Karrier-zóna felületén. Hiteles teszteket is meg kell oldania, azokra pedig személyre szabott kiértékelést kap az oldal mögött álló szakemberektől. Sőt, egy-egy fejezet végén élő online beszélgetésre is lehetősége van az erőforrás-központ pszichológusaival, akik folyamatosan kísérik, motiválják, tartják vele a kapcsolatot. A kérdések, feladatok úgy vannak megszerkesztve az oldalon, hogy azokat ne lehessen felületesen átfutni, munkát, elmélyülést igényelnek a diákok részéről. Erre szabadidejükből áldozhatnak.

Miután a platform három területén átdolgozta magát, a tizenéves iskolás remélhetően kész egy megalapozott pályaválasztásra. Jelenleg ugyanis nagyon sokan nem tudják, merre vegyék az irányt, de nem is nagyon érdekeltek, mások viszont már régóta tudják, és tudatosan készülnek rá. A két véglet között vannak olyanok, akik több területen is felkészültek, érdekeltek, de nem tudnak dönteni, mások a humán vagy a reál irány választásakor ingadoznak, és vannak, akik általában is döntési nehézségekkel küzdenek, osztotta meg tapasztalatait a pszichopedagógiai központ vezetője.

A szakmai csapat eddig 13, főleg vidéki iskolában mutatta be az érintett diákoknak a platformot, az eddig informált 35 diákból jelenleg 75-en aktívak. A Karrier-zóna egyébként hozzáférhető az erőforrásközpont honlapján (www.cjrae.ro), az Online programjaink menüpont alatt, annak viszont, hogy hány felhasználóval, nyolcadikos diákkal dolgoznak egyszerre, határt szabhat a szűk munkatársi közösség, mely az oldal mögött áll. Amennyiben szükséges lesz, hosszabb távon az iskolai tanácsadók bevonásával tehetnek eleget a megnövekedett igényeknek. 

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hozzászólások