Február 8-án kezdenének Baróton
A baróti iskola sportterménél egyelőre még csak egy ajtóra kifüggesztett plakát hird...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Az, hogy kevesebb gazda nagyobb területre kért támogatást vélhetően a termőföld koncentrációjának növelésével magyarázható – nyilatkozta György Ervin, az APIA Kovászna megyei fiókjának igazgatóhelyettese.
– A területek koncentrációja alapjában jó irányban mutat, hisz „nadrágszíjparcellákon” nem lehet nagy erőgépeket hatékonyan kihasználni, bár itt is vannak azért határok – mondja az igazgató.
György Ervin arra utalt, hogy egyes szakemberek szerint a „túlzott koncentráció” sem jó, hisz a területalapú támogatások célja éppen a kisgazda-társadalom megtartása lenne.
Országszerte ugyanez a tendencia figyelhető meg: csaknem 827 ezer kérelmet regisztráltak (a tavalyi 846,6 ezer kérelemhez képest) összesen mintegy 9,8 millió hektár területre (a 2019-es 9,7 millió hektárhoz viszonyítva). A kéréseket március 2-a és június 15-e között fogadták (a koronavírus-járvány miatt április 6-a után kizárólag elektronikus formában).