Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Nőnek a bérek

A tegnapi soros ülésén, a negyedik nekifutásra sikerült elfogadnia a sepsiszentgyörgyi képviselőtestületnek azokat a kétharmados többséget igénylő határozatokat, amelyeket az elmúlt hetekben már háromszor terjesztettek elő.

Összesen 21 napirendi pontról határoztak a városatyák, többek között egy szépmezői terület megvásárlásáról, ahol a megyeszékhelyi önkormányzat szociális lakásokat építene uniós forrásokból. Hasonlóan jóváhagyták, az ugyancsak kétharmados szavazattöbbséget igénylő, a sportbázisok, valamint a szabadidős létesítmények működtetésére vonatkozó határozatokat, de a városatyák rábólintottak két telek összevonására is, valamint egy-egy bölcsődei csoport létrehozására az Árvácska- és a Napsugár-óvodákban.

Az új bérezési rácsról is döntöttek, és ennek értelmében az önkormányzati alkalmazottak 97 százalékának július elsejétől nő a fizetése, 3 százalékának pedig csökken. Antal Árpád polgármester szerint az elv az, hogy egy egyetemi végzettséggel rendelkező fiatal, ha az önkormányzatnál szeretne dolgozni, akkor az idén 2900, január elsejétől pedig 3100 lejes bruttó fizetést kapjon. „Az a célunk, hogy az önkormányzati munka legyen vonzó a számukra”, hangsúlyozta Antal, hozzáfűzve, azokra is gondoltak, akik kitartottak az önkormányzat mellett akkor is, amikor csökkentették a fizetéseket, és nem lehetett alkalmazni. Nyilván, nem egyénre szabottak a fizetések, ezért lesz olyan, hogy ugyanolyan végzettséggel és tisztséggel rendelkezők azonos bért kapnak, annak ellenére, hogy talán a hozzáállásuk nem azonos. Ezen úgy fognak változtatni, hogy folyamatosan kiértékelik majd az alkalmazottak munkáját, és azoktól, akik nem fejlődnek, „búcsút fogunk venni”.

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hozzászólások
  • User
    Dátum: 2017. július 28., 7:55
    ÉRTÉKELÉS: 0

    Sajnos, hogy a bérezést az egyetemi végzettség dönti el. Köztudott, hogy kies hazánkban, ha pénzed van, a diploma megoldott dolog. Igy kerülnek az önkormányzatok „szakirodáiba” az adott szakma minimális elvárásait sem ismerő „szakemberek”. A lényeg az egyetem!

    • User
      Dátum: 2017. július 28., 10:36
      ÉRTÉKELÉS: 3

      Nem mindenki veszi meg az egyetemi diplomát, én 5 kemény évet tanultam Kolozsváron nappalin, 9 évig dolgoztam kft.-nél, és egy nehéz vizsga után lettem köztisztviselő. Van így is, úgy is.