Medvetámadás Bölönben
Péntek reggel Bölön község határában, a Bölönpatak melletti Kisligeten medvetámadás ...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Mi a teendő ilyenkor, hová dobjuk ezeket a kütyüket? Erről kérdeztük Máthé Lászlót, a Tega Rt. köztisztasági vállalat vezetőjét.
– Szerintem, erre országos szinten sehol sincs hatékony megoldás. Az egyszer használatos egészségügyi maszk, vagy a lejárt gyógyszerek és sorolhatnám, akárcsak jelen esetben a nyálteszt kellékei, veszélyes hulladéknak minősülnek. A gyártó köteles ráírni a csomagolásra, hogy ez veszélyes hulladék. Ezeket viszont, jobb híján a vegyes hulladékba kell dobni, miután egy kis zacskóba belecsomagoltuk, hiszen ezek még nem okoznak olyan nagy gondot, ha bekerülnek a vegyes hulladékba. Az egyszerű polgár nincs máshová, ahová elvigye, eldobja ezeket a tárgyakat. Jelenleg nincs más megoldás – magyarázta Máthé László.
A szakember rámutatott, a vegyes hulladékot a lerakóba szállítják, ahol földdel takarják be, a lezárt lerakóból pedig nincs, ahogy kikerüljön ez a fajta hulladék, így nem jelent további veszélyt. <<
Sok sebből vérzik ez a történet. Először is ki dobott pénz, mert úgy lett elindítva, hogy nem kötelező. Ezt, az amúgy is elutasító szülő-diák-iskolai személyzet, akkor úgy így kezeli. Azok a kevesek, akik fontosnak tartották volna, 1-2 tesztelés után ők is abbahagyják, az én se vagyok hülye alapon. A tesztek alkatrészeit ki tudja hányan megtapogatták, hisz ömlesztve érkeztek. Sok sok embernek kellett és kell még ezzel dolgoznia, hogy kis csomagokba összerakják, a kisegítő személyzet vagy akár a pedagógusok. Az oktató leírás, videóhoz képest hiányzik egy alkatrész a szentgyörgyi iskoláknak kiosztott készletből, az a kémcső, amibe keverni kellene a vegyszert és a nyálcseppeket. Hova tenni a szemetet. Jól volt elvégezte a teszt? El volt végezve egyáltalán? Az eredeti elképzelés szerint, nagy létszámú osztályoknál, az első órán, heti 2x, ezt lehetett volna végezni? A tanár rázogatja 30 gyerek nyálát?? Szóval ennyi hibafaktor mellett is el indítani ezt az akciót csak felelőtlen, meggondolatlan és főleg hozzanemértő vezetők műve.