Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Nem kampány, közös munka

Nem kampány, közös munka Kovászna megye

Nem kampányolás céljából látogatnak Erdélybe a magyarországi politikusok, hanem az elmúlt évek közös munkájának folytatásaképpen, mert most éppen politikai feladatokat kell elvégezni – magyarázta Tamás Sándor megyetanácselnök azon a hétfői, sepsiszentgyörgyi sajtóbeszélgetésen, amelynek meghívottja Zsigmond Barna Pál, volt csíkszeredai főkonzul, jelenleg miniszteri biztos, magyar országgyűlési képviselő volt.

Hirdetés
Hirdetés

Mint kiderült, Tamás Sándor és a Marosvásárhelyen született Zsigmond Barna Pál régi barátok, a ’90-es években együtt végezték a jogi kart az ELTE-n, és sok közös élmény fűzi össze őket. Ez egy személyes történet, de az elmúlt 32 év erről szólt. Barátság, tanulás és munka kapcsán számos kapcsolat született magyar és magyar között, illetve az elmúlt időszak, a Kárpát-medencei ezeréves történelmünk is úgy szőtte össze a trianoni döntés által szétszakított országrészekben a magyarokat, hogy azok a szálak már széttéphetetlenek – magyarázta Tamás Sándor. A jelenre térve pedig hangsúlyozta, nem kampányolnak, hanem együtt dolgoznak Zsigmond Barnával, a Fidesszel, a kereszténydemokratákkal, ahogy az elmúlt időszakban is együtt gondolkodtak hol a térségfejlesztést illetően, hol gazdaságélénkítő vagy kulturális programok kapcsán.

Költségvetési kérdés Magyarországon, létkérdés nálunk – példázta a támogatások jelentőségét Tamás Sándor, megemlítvén a felújított templomokban újjászülető közösségi életet, a gazdasági támogatások nyújtotta megélhetést. Ami ma természetesnek tűnik, maradjon is így, ez a választás tétje – fogalmazott az országgyűlési képviselő –, ne engedjék, hogy a baloldal szétszakítsa az összekapaszkodott kezeket. Hozzátette, szomorúan látják, hogy a baloldal pártja talált egy új főjelöltet, aki Gyurcsány bábja, és akire sok mellébeszélés jellemző.

Az anyaországi szavazási kedvet firtató kérdésre válaszolva Zsigmond Barna Pál elmondta, nagy az érdeklődés, összesen 456 ezer külhoni magyar állampolgár regisztrált, ezek 70%-a, mintegy 300 ezer személy erdélyi. Arra kérte az itteni szavazókat, amennyiben bizonytalanok a választási borítékokban megkapott iratok, főleg az azonosító nyilatkozat kitöltésében, a borítékba helyezésben, kérjenek segítséget az RMDSZ-, EMNT-irodákban, az egyházaknál megbízott személyektől, nehogy valamely hiba miatt érvénytelen legyen a szavazat, hiszen négy éve elég nagy arányban, 15%-ban volt ilyen voks.

Ne adják postára a borítékokat, mert előfordulhat, hogy lekésik a határidőt, aki pedig nem kapta meg a levélszavazatot, az forduljon a csíkszeredai konzulátushoz. Akik állandó magyarországi lakcímmel rendelkeznek az itteniek közül, azok március 25-ig kérhetik, hogy a konzulátusokon szavazhassanak, ezt követően csak lakóhelyükön tehetik meg ezt.

– Őrült erővel jönnek szembe a szabadosabbnál szabadosabb elméletek, tért ki Tamás Sándor a levélszavazással egyidőben zajló referendumra –, fontos lenne a népszavazáson is részt venni a kettős állampolgároknak, mert az Orbán Viktor kormánya által hirdetett családpolitika nálunk is érvényes – szögezte le. 

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hozzászólások