Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Mi hasznuk vidéken?

Mi hasznuk vidéken? Kovászna megye

Nem baj, hogy létrejöttek, de vidéken nem sok hasznuk van a turisztikai információs irodáknak – állítják a szakemberek. A cél az lenne, hogy a városokban viszont mindenütt legyen, és hatékonyan működjön ilyen intézmény.
A megyében kétségtelenül a januárban megnyílt sepsiszentgyörgyi iroda működik a legjobban, még akkor is, ha a július 31-ig jelentett ötszáz látogató nem tűnik nagy számnak. A legtöbben múzeumok és térképek iránt érdeklődnek – mondja Baló Ildikó irodavezető.
– Sokan csak egy térképért térnek be, de amikor látják az iroda színes kínálatát, már más egyéb is felkelti figyelmüket. A legtöbben a Székely Nemzeti Múzeum és a Keleti Kárpátok Múzeuma iránt érdeklődnek, de természetesen figyelmükbe ajánljuk a vadászmúzeumot, valamint a csernátoni és a kézdivásárhelyi kirendeltségeket is – mondja Baló Ildikó irodavezető.
A természeti látnivalók közül a Szent Anna-tó és Bálványos környéke viszi a prímet. Természetesen figyelmeztetik a turistákat a medveveszélyre, de ez egyáltalán nem bír elrettentő erővel, sőt. A vendéglők közül elsősorban a helyi sajátosságokat kínáló egységeket keresnék fel a turisták, de van olyan visszatérő bukaresti vendég, aki fodrászszalon-ajánlatot is kért. A sepsiszentgyörgyi irodába betérőknek mintegy 20 százaléka külföldi, a határon túlról érkezők körülbelül 60 százaléka magyarországi.
Vidéken is működnek irodák ugyan, de turista kevés van. Ozsdolán 2015-ben avatták fel a létesítményt.
– A legnagyobb gond az, hogy a betérő vendégnek az az első kérdése, hogy hol lehet megszállni a faluban, és erre azt a választ kell adnunk, hogy sehol. Sajnos, bár a rengeteg hétvégi házból ki lehetett volna alakítani panziót, egyetlen vállalkozó sem került, aki ezt megtette volna. Ez óriási hátrány, még akkor is, ha a két lelkes, szakvégzettséggel rendelkező alkalmazott ajánl a környező településeken szálláshelyet, és programok, kirándulások szervezésével megpróbálja helyben tartani az utazót – mondta el megkeresésünkre Brânduş-Dendyuk Szilveszter polgármester.
Grüman Róbert megyetanácselnök-helyettes azt mondja, nem baj, hogy ezek megépültek, hisz mégiscsak rendbetettek egy régi ingatlant vagy építettek egy újat, olyan körülmények közepette, hogy az információs irodák „bevállalásával” növelni lehetett a nagyobb infrastrukturális projektek sikerének esélyét, hisz ezekre pluszpontok jártak a pályázati kiírásban.
– A vidéki irodák létjogosultsága vitatható, de jó, hogy megvannak, hiszen öt év után egyéb tevékenységet is elláthatnak. Azt viszont mindenképpen célul tűztük ki, hogy a megye öt városában lehetőleg azonos arculatú, azonos szolgáltatáscsomagot nyújtó, hétvégén is nyitva tartó turisztikai információs iroda működjön. Most a sepsiszentgyörgyit és a kovásznait a megyei turisztikai egyesület, a kézdivásárhelyit a helyi polgármesteri hivatal működteti. Baróton tárgyalásokat folytatunk, és szerintem a bodzafordulói iroda elindításának sem lesz akadálya. Mire 2020-ra elkészül a brassói reptér, ezeknek mind működniük kell – mondja az alelnök. <<

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük