Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Mennyibe kerül a nagy nap?

Mennyibe kerül a nagy nap? Kovászna megye

Elkezdődött az esküvők időszaka, ami nem kis befektetést jelent az ifjú párnak, a ráfordított költségek pedig nem mindig térülnek meg. Ennek ellenére továbbra is töretlen a fényűző lagzik sikere, a legtöbb pár luxuseseményt szervez a nagy napra.

Az esküvő megszervezése sok teendővel és főként kiadással jár, a legnagyobb költségvetési tétel a vendéglő és a menüsor kiválasztása, majd a ruha és a zenészek, valamint a fotós megfogadása. Ezek az alapvető dolgok, de egyre többen választanak plusz költséggel járó különlegességeket is: ültető kártya, ajándék a vendégeknek.
Molnár Erika és Bíró Zsolt július végén házasodnak össze, hagyományos esküvőre készülnek, legalább 120 meghívott vendéggel. Mint mondták, a megfelelő vendéglő és a menüsor kiválasztása volt a legfontosabb számukra. A szervezést már tavaly nyáron elkezdték: lefoglalták a vendéglőt, kiválasztották a ruhákat, és megírták a vendéglistát. A nagy nap több mint tízezer lejbe kerül, pedig nem a legdrágább dolgokat választották.
– Mivel sokan leszünk, nagy vendéglőt kellett keresnünk, egy menüsor egy vendégnek 200 lejbe kerül, de a torta, sütemények és az italok is majdnem ugyanennyire rúgnak. A vacsorán és a zenészeken nem spóroltunk, hiszen ez hordozza az esküvő hangulatát, inkább a kiegészítőkből választottunk olcsóbbakat – magyarázták. Hozzátették: mindketten nagycsaládból származnak, így nem tehetnek másként, nagy lagzit kell szervezniük. Reményeik szerint az ajándékozásból a nászútra is marad pénzük, miután kifizetnek mindent, ami az esküvőre kellett.
Vince Gábor és Farkas Lilla szintén a következő hetekben házasodnak össze, ők azonban intimebb, kisebb esküvőre szavaztak. A fiatalok a szabadban, egy pavilonban házasodnak össze a család sepsibesenyői nyaralójának udvarán, és mindössze ötvenfős vendégsereget hívtak. Mint mondták, tényleg csak azokkal szeretnének ünnepelni, akik a legszűkebb családot és baráti kört alkotják. „A szertartás előtt kis állófogadással várjuk a vendégeket, röviditalokkal, különböző süteményekkel, majd egy vacsorát kínálunk különböző fogásokkal, svédasztalos rendszerben. Megpróbáltuk mindenből a kevesebbet választani, így a menyasszony- és vőlegényruhát béreljük, a meghívóinkat anyagárban megcsinálta két ismerősünk, vőfélyre nincs szükségünk, és zenészek helyett egy DJ-t kértünk fel a jó hangulat biztosítására, így akár kívánságműsort is lehet majd tartani” – mondta a fiatal pár. Számításaik szerint az esküvő ötezer lejbe kerül majd, amit már előre félretettek, így anyagilag is jól járnak majd.
Háromszéken az esküvői menük ára 130–300 lej között mozog személyenként, a menyasszonyi–vőlegényi ruha bérlése 400–500 lej között, a fotó–video-szolgáltatás ára pedig már euróban szabott, és elérheti az 1000 eurót is. A zenészek ára 5000 lej, de egyre elterjedtebb a DJ-szolgáltatás, ami ennek felébe, 2000 lejbe kerül. Ezek a legszigorúbban vett esküvői tételek, de kiegészülhet extra díszítéssel, különleges süteményekkel, italokkal. A legtöbb pár abban bízik, hogy az ajándékpénzből ki tudják fizetni a lagzi költségeit, de nem mindig jönnek ki a számítások. A meghívott vendégek általában kiszámolják a rájuk fordított összeget, így személyenként 350–400 lejt tesznek az ajándékborítékba.

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hozzászólások
  • User
    Dátum: 2018. június 27., 13:45
    ÉRTÉKELÉS: 12

    Elég érdekes ez a matematika.

    120 személyes esküvő 10 000 lejből, mikor csak a menü 200 lej/személy

    120*200 = 24.000 és még nem beszéltünk zenekarról, vőfélyről, fotó-videóról stb.