Röviden
Kovászna megyei történések, események pár mondatban.
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A fiatalok erőforrást és lehetőséget jelentenek a város számára, ezért is szerveződik az ifjúsági parlament – fejtette ki Vargha Fruzsina. Nem mellékesen az önkormányzat azt is reméli, hogy megtudhatja tőlük, mi az, amiért elmennének a városból, illetve ötleteket, javaslatokat vár arra vonatkozóan is, mi az, amivel rábírhatók lennének a visszatelepedésre. Mert fontos ugyan elmenni világot látni, de a megszerzett tapasztalatokat jó hazahozni – érvelt a fiatal alpolgármester.
Az ifjúsági parlament alapszabályzata, az önkormányzattal, illetve a közösséggel való együttműködés kerete és tartalma már a legvégső fázisban van, e héten közmeghallgatásra is kiírják.
„Az új döntéshozatali szerv létrehozásának origójánál az a kérdés állt, hogy mi kell ahhoz, hogy a város 10 év alatt radikálisan megváltozzon” – árulta el Farkas András. Arra a következtetésre jutottak, hogy a részvételi folyamatok erősödése, ezért Erasmus-pluszos pályázati keretből fogtak neki az ifjúsági parlament felállításának, amely egyszerre jelent részvételi programot és tanulási lehetőséget a fiataloknak. Attól függően, hogy ki mennyire köteleződik el a közös ügyeknek, mennyi időt szán rájuk, a parlamentnek három szinten lehet tagja lenni. Első szinten bármelyik, a városhoz kötődő fiatal tag lehet, ez pedig azért nyereség számára, mert az egy hétvégés, évente kétszer megszervezett parlamenti ülések ideje alatt előadásokon, műhelyfoglalkozásokon vehet részt, ahol olyan ismereteket sajátíthat el, amelyeket saját életében is hasznosíthat, ha mérlegelni, irányt választani kell. Második szinten létrejön egy állandó tanács, amelyben a parlamenti tagok közül véletlenszerűen kiválasztott harminc fiatal és a helyi tanács tagjai fognak részt venni. Harmadik, legfelső szinten egy operatív tanács, a társmenedzsment áll, amely az önkormányzattal és a helyi tanáccsal együtt hozza meg a döntéseket.
Azok, akik rendszeresen részt vesznek az ifjúsági parlament munkájában, megérthetik majd, hogyan működik az önkormányzat, mit jelent egy döntés előkészítése, miért nem születik meg másnapra az, amit kérnek, milyen procedúrán megy keresztül egy határozat – hangzott el. Kialakul bennük majd egy kritikus gondolkodás, ez az, ami idővel város radikális megváltozását készítheti elő.
Az ifjúsági parlamenti tagságra pályázóknak várhatóan már e hónap megnyílnak az (online) kapuk, nyár végén pedig megtartják az első ülést is – jelentette be Vargha Fruzsina.