Két székely csapat a legjobb 16-ban

Két székely csapat a legjobb 16-ban Kovászna megye

Némi izgalmak árán, de bejutott a labdarúgó Román-kupa nyolcaddöntőjébe az élvonal élmezőnyéhez tartozó Sepsi OSK, miután büntetőkkel lelépte a II. ligás Temesvári ASU Polit.

A kedd esti temesvári kupameccsen Eugen Neagoe azoknak a labdarúgóknak szavazott bizalmat, akik kevesebb lehetőséget kapnak a bajnokságban. A Fejér – Dodoi, Ursu, Rus, F. Ştefan – Velev (Vașvari, 57.), Karnyicki – Mensah (Neuvier, 92.), Hamed (Simonovski, 84.), Prosser (Drăghici, 76.) – Hadnagy összeállításban pályára lépő Sepsi OSK már a 17. percben megszerezte a vezetést. Hadnagy próbálkozását még hárította a hazaiak kapusa, a kipattanó Prosser elé került, aki nem hibázott (0–1). A házigazdák sem hagyták magukat, Fejérnek (képünkön) több védenivalója is akadt a folytatásban, mígnem a 43. percben már ő is tehetetlennek bizonyult Alin Ignea 25 méterről ráküldött bombájával szemben (1–1). A második játékrészben egyik csapat sem kockáztatott, így kevés lehetőség adódott mindkét oldalon.
Következhetett a kétszer 15 perces hosszabbítás, ahol mindkét csapatnak volt egy-egy kihasználatlanul maradt helyzete, így büntetőpárbaj döntött a továbbjutásról. A piros-fehéreknél Hadnagy, Nouvier, Rus és Drăghici is értékesítette a tizenegyest, míg a Politól Coadă a kapufát találta el, Dragoș Cojocaru lövését pedig Fejér védte, így a Sepsi OSK jutott a legjobb tizenhat közé.
A nyolcaddöntőben akár a harmadosztályos FK Csíkszeredával is találkozhatnak, ugyanis Suciu Valentin tanítványai hatalmasat küzdve 2–1-re nyertek a II. liga 10. helyén álló petrozsényi Energeticianul ellen. A Sepsi OSK-nak nem sok ideje marad a pihenésre, pénteken 21 órától a fővárosi Dinamo otthonában vendégeskednek a 10. fordulóban. <<