nem biztos! a távolmaradás okairól lehetne hosszasan spekulálni. az emberek nem hülyék, s nem is igénytelenek. sokukat látni más városok kulturális rendezvényein. hogy is van ez?

Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Egyébként a Pilinszky Jánosra való emlékezés az egész est fő eseményeként volt meghirdetve. A költővel való ismerkedés után a jelenlevők egyik meghatározó művét, az Apokrif című verset is meghallgathatták, mégpedig Benedek Huszár János polgármesternek az előadásában. Ezt követően rövid kvízjátékra került sor, mely során versrészletek hangzottak el, ezekből kellett kitalálni a vers címét és a költő nevét. Hasonlóképpen aztán különböző szavakból arra kellett következtetni, melyik versből ragadta ki őket a kérdező.
Szó esett arról is, hogy kinek mit jelent az irodalom, nem utolsó sorban pedig Örkény István Hír című egyperces novelláját is felolvasták a fiatalok. Ugyancsak a Magyar Kultúra Napja alkalmából ma, kedden este 7 órakor a baróti Városi Művelődési Házban bemutatják a Székelyföld és a Művelődés című kulturális folyóiratokat, valamint a Székely Könyvtár sorozatot, illetve annak zárókötetét, Egyed Emese Válogatott versek című könyvét.
nem biztos! a távolmaradás okairól lehetne hosszasan spekulálni. az emberek nem hülyék, s nem is igénytelenek. sokukat látni más városok kulturális rendezvényein. hogy is van ez?
Pedig milyen jól lehetett volna nyalni a polgármesternek.Nem?El is várta volna!
Hajrá banyasznapok! Hajrá polgi! Hajrá iskola!
ugyesen tapsoltal, este megihatod az ingyen sorodet 🙂
Itt nem volt első sor vagy külön pad, hogy Benedekék kitüntessék magukat a VIP hellyel?
Már minden nyúlik és ragad tőlük. Vers, kultúra, oktatás, még az ifjak is.
Egy baj van csak:az ilyen tipusu rendezvenyek magasak a barotfalvi nepeknek.Sugarzik az ertelem az arcokrol.Akos megprobalta a lehetetlent,de sajnos ide nem irodalmi est kell( az nem nepszeru),hanem Kis Grofo.Annak lett volna kereslete.Es szegyen,gyalazat,hogy a tanari kar hianyzott.